4 tipy na light a zdravé cukroví. Zkuste naše recepty!

18. 12. 2017
Neumíte si představit Vánoce bez malých sladkých dobrot? Zkuste naše čtyři recepty bez použití bílého cukru, másla a bílé mouky.

Ořechovo-kokosové sušenky se sušeným ovocem

Klepněte pro větší obrázek

Ořechy obsahují zdravé tuky a díky použitým bílkům mají sušenky zase vyšší obsah bílkovin, takže skvěle zasytí, jsou bezlepkové, neobsahují laktózu a nenajdete v nich přidaný tuk ani cukr.

INGREDIENCE NA 20 KUSŮ

2 bílky 40 g sušených rozinek 30 g goji (kustovnice čínská) 50 g mletých vlašských ořechů 40 g hrubě sekaných vlašských ořechů 1 lžička strouhané kůry z biocitronu 20 g strouhaného kokosu špetka práškové stévie (nemusí být)

POSTUP : Bílky vyšleháme dotuha. Veškeré ostatní ingredience smícháme a poté do směsi jemně zapracujeme i sníh. Plech vyložíme pečicím papírem. Troubu předehřejeme na 150 °C a pomocí lžíce klademe na plech malé hromádky. Pečeme dosvětlehněda asi 8 až 10 minut. Ozdobit můžeme ještě strouhaným kokosem.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Kozorozi, v poslední době jste dosáhli na pracovní i osobní úspěchy. I když se vám stále daří, měli byste trošku zvolnit. Tento týden by měl být odpočinkový. Nebojte se, že si tím…

Nejčtenější články

Doporučujeme