4 typy lidí, kterým hrozí přejídání. Nepatříte k nim?

12. 9. 2021
Foto: iStock
4 typy lidí, kterým hrozí přejídání. Nepatříte k nim? | Foto: iStock
Ve světě, kde je internet plný fotografií všelijakých pochoutek, je jasné, že nás všechny spojuje láska k… jídlu. Ovšem někteří lidé mají tendence to s jídlem přehánět a přejídají se. Podle odborníků existují čtyři typy lidí, u nichž přejídání hrozí víc než u jiných.

Určité osobnostní rysy ovlivňují, zda budou lidé náchylnější k přejídání a konzumaci nezdravých potravin, jako jsou pizza, brambůrky či klobásky. Vědci v jedné švýcarské studii přišli na to, které vlastnosti jsou pro přejídání klíčové a kteří lidé tak budou mít s přejídáním problém.  

Citliví lidé

Všimli jste si někdy, že v mnoha romantických komediích se objevuje klišé v podobě smutné hlavní hrdinky pojídající zmrzlinu? Ženy, které právě přišly na nevěru nebo prochází rozchodem, konzumují tuhle dobrotu polévkovou lžící z obrovských balení, nejčastěji jde o vanilkovou nebo čokoládovou zmrzlinu. 

Podle odborníků mají k emocionálnímu přejídání sklony lidé, kteří jsou extrémně citliví. Hůře se totiž vypořádávají s životními kopanci a situacemi, v nichž si nedokážou poradit. Jídlo je pro ně pomocníkem, aby to lépe zvládali. Má to své opodstatnění. Čokoláda snižuje napětí a zvyšuje produkci hormonů štěstí. 

Jak na přejídání a jak snížit chuť na sladké? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce vám svítí na vaše úspěšné kroky, proto se snažte využít jeho síly na maximum. Pár dní budete úspěšné více než kdy jindy. Odkopněte od sebe stres a nedůvěru v sebe sama, protože je…