4 typy lidí, kterým hrozí přejídání. Nepatříte k nim?

6. 9. 2022
Ve světě, kde je internet plný fotografií všelijakých pochoutek, je jasné, že nás všechny spojuje láska k… jídlu. Ovšem někteří lidé mají tendence to s jídlem přehánět a přejídají se. Podle odborníků existují čtyři typy lidí, u nichž přejídání hrozí víc než u jiných.

Určité osobnostní rysy ovlivňují, zda budou lidé náchylnější k přejídání a konzumaci nezdravých potravin, jako jsou pizza, brambůrky či klobásky. Vědci v jedné švýcarské studii přišli na to, které vlastnosti jsou pro přejídání klíčové a kteří lidé tak budou mít s přejídáním problém.  

Citliví lidé

Všimli jste si někdy, že v mnoha romantických komediích se objevuje klišé v podobě smutné hlavní hrdinky pojídající zmrzlinu? Ženy, které právě přišly na nevěru nebo procházejí rozchodem, konzumují tuhle dobrotu polévkovou lžící z obrovských balení, nejčastěji jde o vanilkovou nebo čokoládovou zmrzlinu. 

Podle odborníků mají k emocionálnímu přejídání sklony lidé, kteří jsou extrémně citliví. Hůře se totiž vypořádávají s životními kopanci a situacemi, v nichž si nedokážou poradit. Jídlo je pro ně pomocníkem, aby to lépe zvládali. Má to své opodstatnění. Čokoláda snižuje napětí a zvyšuje produkci hormonů štěstí.

Jak na přejídání a jak snížit chuť na sladké? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První podzimní měsíc se blíží ke svému konci a vy jste stále nepříjemně naladění. I když je to o poznání lepší než před pár dny, stále nejste v kondici. Bohužel se vaše forma nezlepší, do…