Česká televize uvádí letos nový seriál Devadesátky z mafiánského prostředí Archiv České televize

Česká televize uvádí letos nový seriál Devadesátky z mafiánského prostředí Archiv České televize

Na Primě můžete sledovat rodinnou novinku s názvem ZOO Facebook FTV Prima
Seriál pro celou rodinu Špunti na cestě o nevšední rodinné dovolené uvidíte na ČT Archiv České televize
Na ČT nechybí ani detektivka z Ostravy s názvem Stíny v mlze Archiv České televize
Také Nova má nový krimi seriál Odznak Vysočina Archiv TV Nova
82
Fotogalerie

5 českých seriálů, které vás letos dostanou: Nenechte si je v televizi ujít!

Jestli jste fanynkou seriálů všeho druhu, přijdete si letos na své. Česká televize, Nova i Prima si pro vás totiž připravily hned několik novinek, které vás připoutají k obrazovce. Co stojí za to sledovat?

Devadesátky

Začátek 90. let. Svoboda pro všechny přináší strmý nárůst kriminality. Policie nemá metodu, čas ani prostředky, jak tomu čelit. Zdá se, že velcí i malí grázlové budou mít definitivně navrch… Na pražské 1. oddělení nastupuje mladý vyšetřovatel Tomáš Kozák. Zkušený operativec Václav Plíšek novému kolegovi nevěří, bezprecedentnímu přísunu vražd ale musejí čelit společně. Začíná válka kutilů policie s mantáky zločinu. Šestidílná minisérie Devadesátky vypráví skutečné kauzy z doby, kdy se mafiáni smáli policistům do obličeje. Kdy oni mohli všechno a policie jen to, co si vybojovala. Nový seriál pochází od tvůrců Případů 1. oddělení. Vysílá Česká televize.

Co dalšího letos chystá Česká televize? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

ZOO

Nový rodinný seriál televize Prima s názvem ZOO, v němž jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním.

Pokračování 3 / 5

Špunti na cestě

Rodina Veselých se vydává na cestu po Česku v autobusu značky Robur. A to i navzdory tomu, že takto si nikdo letní dovolenou ani v nejmenším nepředstavoval. V hlavních rolích nového seriálu České televize Špunti na cestě se představí Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerem coby rodiče dvou dospívajících dívek a jednoho očekávaného přírůstku a Anna Polívková s Davidem Novotným v roli rodičů tří chlapců a jedné holčičky. Dvě rodiny na cestě autobusem doprovodí Pavel Liška, Pavla Gajdošíková a Miroslav Donutil v roli Karla, starého bigbíťáka, bývalého bedňáka, zvukaře a produkčního. Příběhy z rodinné dovolené uvidí diváci každý páteční večer až do začátku dubna.

Pokračování 4 / 5

Stíny v mlze

Seriál Stíny v mlze natáčený v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují případy z nevšedních míst, silné příběhové linky zároveň sledují osobní životy vyšetřovatelů. Hlavní představitele ztvární Petra Špalková s Jiřím Vyorálkem. „Můj detektiv je chlapík, který si s sebou nese svou minulost, věci dobré i špatné. S tím vším se snaží bojovat, ne vždycky podle pravidel, a zachovat si svou čest,“ řekl ke své roli herec Jiří Vyorálek. Petra Špalková natáčela se svou skutečnou dcerou Andělkou. „Práce s vlastním dítětem byla obtížná i krásná dohromady. Přestože ostravská produkce i všichni ze štábu dělali vše pro to, abychom to mohly zvládnout co nejelegantněji a bez nervů, zbyla tam ještě spousta momentů, které byly náročné a vysilující,“ popsala herečka. Seriál poběží na České televizi. 

Pokračování 5 / 5

Odznak Vysočina

TV Nova představuje zbrusu nový kriminální seriál, do jehož názvu se dostalo i prostředí, v němž se odehrává – Odznak Vysočina. Tým vyšetřovatelů vede zkušená policistka Dana Skálová (Monika Hilmerová), které sekunduje její mladší kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá). Ty doplňuje svérázné trio sestávající z problémového drsňáka Petra Bacha (Martin Hofmann), bývalého lékaře Karla Šmída (Michal Suchánek) a policejního nováčka Vaška Kociána (Patrik Děrgel). Režie se ujali Pavel Soukup a Andy Fehu. Policejní stanice vyšetřovacího týmu v seriálu Odznak Vysočina je umístěna do malebného fiktivního městečka Veselá na Vysočině, která kromě krásné přírody nabízí divákům i své drsné stránky. Příroda se tak vlastně stává jedním z hlavních hrdinů celého dění. Štábu jako hlavní lokace posloužila Ledeč nad Sázavou, ale natáčelo se například i v Koutech, Melechově, Lipnici nad Sázavou nebo ve Zbýšově.

Doporučujeme

Články odjinud