5 důvodů, proč by nás v práci měli nechat spát. Firmy by ušetřily peníze

30. 11. 2019
5 důvodů, proč by nás v práci měli nechat spát. Firmy by ušetřily peníze
Je čas dopřát tělu to, po čem už možná dlouho touží. Spousta z nás během dne pociťuje nesmírnou únavu a taky ztrátu koncentrace, takže by nám přišla vhod aspoň půlhodinová přestávka v podobě krátkého zdřímnutí. Bohužel, ve většině kanceláří to jde těžko zařídit, ale ve skutečnosti by o tom naši zaměstnavatelé měli přemýšlet. Firmám by to ušetřilo hodně peněz!

Dobrá zpráva pro ty, kteří si čas od čas šlofíka dopřávají. Podle nové studie může být zdřímnutí dobré nejen pro srdce, ale i pro celkové zdraví. Nemusíte se cítit provinile, že si uprostřed dne ustelete na kancelářském stole (i když postel by byla lepší). Studie, kterou prováděli odborníci v Lausanne ve Švýcarsku, zjistila, že u lidí, kteří jednou nebo dvakrát týdně během dne spali, bylo o 48 procent menší riziko kardiovaskulárních onemocnění, zejména infarktu nebo mrtvice. Jaká jsou další pozitiva?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Září bylo vcelku úspěšné a jen horko těžko se s ním loučíte. Pokud na sobě budete stále pracovat a budete dost odpočívat, naskytnou se vám dobré vyhlídky. Odhoďte smutek a žal. Dívejte se…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty