5 důvodů, proč by nás v práci měli nechat spát. Firmy by ušetřily peníze

30. 11. 2019
5 důvodů, proč by nás v práci měli nechat spát. Firmy by ušetřily peníze
Je čas dopřát tělu to, po čem už možná dlouho touží. Spousta z nás během dne pociťuje nesmírnou únavu a taky ztrátu koncentrace, takže by nám přišla vhod aspoň půlhodinová přestávka v podobě krátkého zdřímnutí. Bohužel, ve většině kanceláří to jde těžko zařídit, ale ve skutečnosti by o tom naši zaměstnavatelé měli přemýšlet. Firmám by to ušetřilo hodně peněz!

Dobrá zpráva pro ty, kteří si čas od čas šlofíka dopřávají. Podle nové studie může být zdřímnutí dobré nejen pro srdce, ale i pro celkové zdraví. Nemusíte se cítit provinile, že si uprostřed dne ustelete na kancelářském stole (i když postel by byla lepší). Studie, kterou prováděli odborníci v Lausanne ve Švýcarsku, zjistila, že u lidí, kteří jednou nebo dvakrát týdně během dne spali, bylo o 48 procent menší riziko kardiovaskulárních onemocnění, zejména infarktu nebo mrtvice. Jaká jsou další pozitiva?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Štěstí stojí na vaší straně, protože si umíte odpočinout a věnovat se příjemným aktivitám. Pohodová rodinná atmosféra je jako balzám na duši, proto jste komunikativní a nebojíte se hovořit…

Nejčtenější články

Doporučujeme