5 důvodů proč byste měli vyzkoušet Vánoční Bratislavu

19. 12. 2022 Reklama
Třpytivá výzdoba a vůně punče promíchaná s podmanivou atmosférou, vánoční období je v hlavním městě Slovenska opravdu nádherné.

1. Atmosféra Vánočních trhů s nejbližšími

Pravá zimní atmosféra doslova ožívá na každoročních vánočních trzích, které se konají na Hlavním a Hviezdoslavově náměstí, na nádvoří Staré radnice, Ored Euroveou a na městské pláži Tyršák. Kromě stánků, kde najdete krásné dárky pro své nejbližší si určitě vychutnejte skvělý punč s lokší a nezapomeňte také na typické bratislavské rohlíky. Téměř každý den vás na několika pódiích čeká bohatý kulturní program, který spolu s kouzelnou výzdobou města vytvoří úsměv opravdu každému. Atmosféru nejkrásnějšího období v roce doplňuje speciální vysvícená tramvaj. Interiér v červené a zelené s krbem a hrajícími koledami připomíná domácí pohodu.

2. Unikátní výhledy na město

Klepněte pro větší obrázek

Krásné rozsvícené Hlavní náměstí s majestátným vánočním stromečkem a výhled na zimní Bratislavu je opravdu pohled na nezaplacení. Navíc, již zmíněné Vánoční trhy máte jen na skok a tak se po výstupu na věž naší Staré radnice, která je současně Muzeem dějin města posílíte vydatným jídlem. Krásný výhled na rozsvícené město budete mít také z restaurace UFO, Michalské věže nebo z Bratislavského hradu.

3. Gastronomické zážitky, které potěší vaše smysly

Klepněte pro větší obrázek

Zima v Bratislavě má něco do sebe iv kulinářské oblasti. Právě teď je ten ideální čas ochutnat typické speciality jako husacina, telecí řízek či hustý guláš, které vás nejen zasytí ale také zahřejí v chladném počasí. Rozhodněte se pro restaurace jako Savoy, Zylindr, UFO či Leberfinger a určitě odejdete nadšeni z gastronomického zážitku, které tato místa nabízejí.

4. Kulturní zážitky pro všechny

Klepněte pro větší obrázek

Přijďte se zahřát a pohladit svou duši kulturním zážitkem v podobě operních, baletních a hudebních představení, které nabízejí Slovenské národné divadlo a Slovenská filharmonie. Až do ledna vás v SND čeká typicky zimní příběh Louskáčka, vhodný i pro ty nejmenší. Určitě nezmeškejte ani jeden z uši-lahodících komorních nebo symfonických koncertů v České filharmonii. Vybrat si můžete iz řady koncertů a představení, které se během adventu v Bratislavě pořádají.

5. Světové umění na netradičních místech

Klepněte pro větší obrázek

Zimní období je jako stvořené k návštěvě našich mnoha muzeí a galerií, které ulahodí i náročným milovníkům umění. Danubiana Meulesteen Art Museum si pro vás připravila nové jedinečné výstavy na poloostrově umění. V Galerii Nedbalka, která má podle svého unikátního prostoru přezdívku Bratislavský Guggenheim na vás čeká pohled na tvorbu legend slovenského moderního umění známého jako „Galandovi“. Mnoho oko lahodících výstav naleznete také v jedné z městských muzeí a galerií, kde máte díky Bratislava CARD bezplatný vstup.

Při návštěvě Bratislavy si nezapomeňte koupit Bratislava CARD, která vám zajistí bezplatnou prohlídku města, vstupy do 18 muzeí a galerií a bezplatné cestování veřejnou dopravou. Více tipů na to jak si užít Bratislavu naleznete na visitbratislava.com.

Realizováno s finanční podporou Ministerstva dopravy a výstavby České republiky

Témata článku:   

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Únorové dny jsou pro vás náročné, protože nejste ve svojí kůži. Přeci jen jste milovníci teplejšího počasí a mráz vám nedělá dobře. Jestli se chcete vyhnout splínu, drobným hádkám či…