5 důvodů proč si vybrat neviditelná rovnátka

8. 9. 2020 Reklama
5 důvodů proč si vybrat neviditelná rovnátka
Rovnátka jsou strašákem snad pro všechny dospívající i děti. Nikdo je nenosí rád, ale zase na druhou stranu, ti, kteří vydrží, mají pak za odměnu krásný úsměv na celý život. Pokud patříte mezi ty méně šťastné a zvažujete rovnátka v dospělosti, měli byste se určitě podívat i na neviditelná rovnátka Invisalign.

Invisalign vám totiž ušetří spoustu starostí a nepříjemností. My jsme pro vás připravili hned 5 důvodů, proč byste místo klasických fixních rovnátek měla sáhnout po těch neviditelných.

1. Pohodlí

Neviditelná rovnátka jsou na rozdíl od těch klasických velmi pohodlná. Neviditelná rovnátka Invisalign jsou snímatelná, což vám umožní je v případě potřeby kdykoliv sundat a následně zase nasadit. Nemusíte se tedy omezovat v jídle ani pití, dopřávat si můžete oříšky, špenát, křupavé pečivo i sladkosti. Zkrátka všechno, na co zrovna dostanete chuť, jen si po jídle musíte pořádně vyčistit zuby, což ostatně musíte i s fixními rovnátky. S těmi ovšem není čištění zubů tak snadné, právě komplikace s čištěním zubů mohou způsobovat zubní kazy, které je po sejmutí rovnátek potřeba řešit.

2. Diskrétnost

Rovnátka Invisalign jsou vyrobena z průhledných fólií, které přesně přiléhají k zubům. Pokud nebudete chtít, nikdo nemusí poznat, že rovnátka nosíte. Zapomeňte na nevzhledné drátky a kovové zámečky, které znáte z dětství. Invisalign jsou díky moderním technologiím naprosto diskrétní. Bezproblémové je i mluvení, které bývá s běžnými rovnátky občas problematické. Zejména s lingválními rovnátky (dávají se na zadní stranu zubů) může být mluvení těžší a je třeba si na ně zvyknout. To je také důvod, proč po neviditelných rovnátkách sahají zpěváci, moderátoři a herci.

3. Dieta

Vedlejším efektem neviditelných rovnátek, který jistě oceníte, bude i redukce váhy. Vzhledem k tomu, že si rovnátka musíte před každým jídlem vyjmout a po jídle si musíte vyčistit zuby i rovnátka, odpadá mlsání mezi jídly. Rovnátky byste navíc měli nosit minimálně 22 hodin denně, což vám dává prostor jen na hlavní jídla a svačiny. To se může pozitivně projevit na vaší váze. S rovnátky si zkrátka bezduché mlsání rozmyslíte. Ne konci tedy bude efekt rovnou dvojí, vedle krásného úsměvu budete mít i štíhlejší siluetu.

4. Bezbolestnost

Kdo někdy nosil rovnátka, jistě vám potvrdí, že to bolí. Bolest provází nasazení fixních rovnátek i každé utáhnutí, které musíte absolvovat. Invisalign vás od této bolesti dokáží zachránit, každý pohyb zubů je předem naplánovaný ve speciálním 3D systému a díky tomu jsou posuny zubů opravdu zcela bezbolestné. Jednotlivé kroky jsou přeneseny na transparentní fólie, které si podle předepsaného plánu měníte.

5. Časová nenáročnost

Celou léčbu dostanete s sebou domů, po úvodním školení si pak budete jednotlivé fólie měnit sami. Nemusíte si tedy přizpůsobovat čas a chodit na pravidelné kontroly k ortodontistovi. S běžnými rovnátky vás taková kontrola čeká každých 6 týdnů. Počítat musíte i s případnými opravami zámečků. S neviditelnými rovnátky vás čeká kontrola jednou za 3 měsíce, s klidem tedy můžete odjet na dovolenou nebo na pracovní cestu a pokračovat v léčbě i tam.

Neviditelná rovnátka Invisalign představují snadnou a moderní cestu ke krásnému úsměvu. Když se na ni vypravíte, máte jistotu, že na jejím konci budete mít rovné, bělejší a zdravé zuby.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období máte pocit, že překonáte všechny překážky, které vám život připraví. Nevěříte na šťastné náhody, a proto si vyšlapete cestičku k úspěchu sami. Pracovně se nemusíte obávat…

Nejčtenější články

Doporučujeme