5 důvodů, proč zapomenout na multitasking. Poškozuje mozek, snižuje IQ

6. 7. 2021
Úvodní foto: iStock
5 důvodů, proč zapomenout na multitasking. Poškozuje mozek, snižuje IQ | Úvodní foto: iStock
Multitasking vnímá řada lidí jako efektivní způsob, jak rychle zvládnout více úkolů naráz. Ne pro každého je ale tahle metoda vhodná. Někdo by měl naopak dokončit jeden úkol, než se vrhne na další. Multitasking může mít totiž špatný vliv na psychiku i fyzický stav.

Brzdí fungování mozku

Možná už jste zaslechli, že multitasking může být pro někoho složitý. Ale nové vědecké studie naznačují, že jeho praktikování může být dokonce škodlivé. Mozek se totiž dokáže v jednu chvíli plně soustředit jen na jednu činnost. Pokud se člověk pokouší dělat dvě rozdílné věci naráz, mozku chybí potřebná kapacita, aby se dokázal na oba úkoly plně koncentrovat. Navíc mozek, který je neustále bombardován nepřetržitým proudem informací, nedokáže udržet pozornost, vybavit si již uložené informace a plynule je střídat. Po určité době dojde ke snížení jeho funkčnosti.

Jak správně dýchat? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v blahodárném sextilu s vaším znamením, proto přeje úspěchům v práci i ve financích. Pokud jste nedostali doposud přidáno, stane se to právě tento týden. Štěstí při vás stojí až…