5 jednoduchých triků, jak zlepšit paměť: Omezte internet, dejte si šlofíka

21. 6. 2020
5 jednoduchých triků, jak zlepšit paměť: Omezte internet, dejte si šlofíka
Máte pocit, že vám selhává paměť? Podle odborníků můžete svou schopnost pamatovat si a hlavně i vybavovat si věci výrazně zlepšit s pomocí jednoduchých cviků či triků, které zvládnete i v běžném životě.

Odkud já ho znám?

Je to pěkně trapné, když vás na ulici někdo pozdraví, ba dokonce se k vám vesele hlásí jako ke starému známému, a vy si vůbec nedokážete vzpomenout, odkud toho člověka znáte, natož na jeho jméno. Než začnete googlit články popisující příznaky demence, uvědomte si, že změny paměti a kognitivních funkcí jsou běžným znakem stárnutí. Nejčastěji se objevuje neschopnost vzpomenout si na některé konkrétní slovo či dočasný výpadek paměti (proč jsem šel do kuchyně?). „Mnoho našich kognitivních schopností, jako je multitasking a rychlost zpracování informací, dosahuje vrcholu kolem 30. narozenin a pak se velmi pomalu snižuje,“ tvrdí neurolog Joel Kramer. Tento proces však jde zastavit nebo minimálně zpomalit. Správným cvičením a zdravým životním stylem si zajistíte, že mozek zůstane soustředěný a pohotový.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, nepouštějte se do větších úklidových akcí a přemísťování nábytku. Mohli byste se nejen vyčerpat, dokonce i poranit a pohádat se s partnerem. Volné chvíle věnujte svým dětem.…