5 nápojů, které vám pomohou hubnout, zatímco spíte

28. 4. 2022
Spánek je jedna z nejdůležitějších věcí, které pomáhají udržet si zdraví i postavu. Pokud ale nemůžete usnout, celou noc se budíte a vstáváte vyčerpaná, metabolismus zpomaluje a vy začínáte přibírat na váze. Nedostatek spánku také ovlivňuje hladinu cukru v krvi, což má za následek častější pocit hladu, avšak pomaleji spálené kalorie. Při hubnutí pomáhají nápoje, které vám zajistí kvalitní spánek, což vede k úbytku váhy. Tady je pět těch nejlepších.

Mléko

Určitě už jste slyšela rčení „spát jako nemluvně“. Miminka spí dobře, protože před usnutím dostanou teplé mléko. Sklenice ohřátého (vlažného nebo horkého, to už je na vašich preferencích) mléka vám může dopomoct ke klidnému spánku. Tento nápoj je totiž zásobárnou vápníku a tryptofanu. Pokud díky jedné sklenici teplého mléka následně získáte osm hodin zdravého posilujícího spánku, rychleji se vám rozběhne metabolismus a také nebudete mít tolik chuť na nezdravé kalorické bomby. Jestli pravidelně cvičíte, mléko vám díky proteinu kaseinu také pomůže budovat svaly.

Jak pomůže jóga k lepšímu spánku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nadřízený se na vás může v tomto období spolehnout, protože vám na postupu v kariéře opravdu záleží. Není nutné jít přes mrtvoly. Vaše komunikační a organizační schopnosti jsou na vysoké…