Podzimní výhled na moderní část Londýna Foto: iStock

Podzimní výhled na moderní část Londýna Foto: iStock

Londýn v podzimním západu slunce Foto: iStock
Lavičky v Greenwich lákají k posezení Foto: iStock
Z Londýna si můžete udělat výlet do podzimního Oxfordu Foto: iStock
Typické ulice Londýna na podzim Foto: iStock
30
Fotogalerie

5 nejkrásnějších evropských měst, kam stojí za to vyrazit na podzim

Také vám připadá, že letošní léto uběhlo neuvěřitelně rychle, a vy byste přesto ještě ráda vyrazila na cesty? Pokud vaší podmínkou není pláž a horké slunce, poradíme vám evropská města, která vás na podzim uchvátí!

Londýn

Když už konečně Velká Británie zrušila povinnou desetidenní karanténu po příletu, je na čase se tam vydat! Pokud se obáváte nevlídného britského počasí, je to zbytečné. Déšť vás totiž v Anglii může překvapit za každého ročního období, proto je třeba riskovat. Procházky po londýnských parcích se spadaným listím, pohled na Temži obrostlou pestrobarevnými stromy i Big Ben či London Bridge v podzimním oparu za to rozhodně stojí! Pamatujte však na to, že nyní už do Velké Británie občanský průkaz nestačí, nezapomeňte s sebou vzít především pas.

Jak vypadaly dovolené před rokem 1989? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Amsterdam

Amsterdam je díky své jedinečné architektuře a říčním kanálům dechberoucí kdykoliv, když k tomu ale přidáte ještě barevnost podzimu, nedá se odolat. Procházky uličkami v centru hlavního města Holandska, plavba na lodi po již zmíněných kanálech, sýrové trhy, památky, rušný noční život i takzvané uličky lásky, to všechno vás v Amsterdamu dostane.

Pokračování 3 / 5

Paříž

Mezi nejkrásnější města světa patří právem Paříž. Zamilované páry se do jednoho z nejromantičtějších měst vydávají především na jaře, kdy všechno kvete, své kouzlo má i během zasněžené zimy. Ale co teprve podzim? Počasí je přesně tak akorát na dlouhé procházky městem a stromy, kterými je hlavní město Francie protkané, hrají všemi barvami, takže Paříž získává další body na kráse. A pokud by vám snad přece jen bylo chladno nebo vás přepadl déšť, můžete navštívit jedno ze stovek zajímavých muzeí a galerií nebo se jít ohřát do útulných kaváren, které potkáte na každém kroku.

Pokračování 4 / 5

Bruggy

Malebné město Bruggy se nachází přibližně 100 km od Bruselu a my vám garantujeme, že vám učaruje. Výlet můžete absolvovat coby součást dovolené právě v hlavním městě Belgie, protože ani Brusel není na podzim k zahození. Na Bruggy si však vyměřte dva dny, protože jejich krásy stojí za to obdivovat nejen ve dne, ale i v noci, kdy je město krásně nasvícené. A v podzimní atmosféře, kdy stromy hrají všemi barvami, si ho zamilujete ještě víc.

Pokračování 5 / 5

Bern

I hlavní město Švýcarska dokáže být během podzimu okouzlující. Staré město je nádherné a nezapře svůj středověký charakter. Tradiční dlážděné ulice jsou v něm lemovány kavárnami, restauracemi a tradičními knihkupectvími. Stejně jako předchozí města je i Bern plný zeleně, která se na podzim krásně zabarví, a co víc, během prohlížení památek vás nebudou sužovat letní horka.

Doporučujeme

Články odjinud