Morální kocovina aneb Nepijte, když to neumíte
Morální kocovina se týká prakticky všech žen, ať už jsou zadané, anebo ne. Pokud se ráno na víkendové teambuildingové vodě probudíte vedle kolegy, o němž víte, že má dvě děti a třetí na cestě, anebo třeba vedle o generaci mladšího stážisty, který vás uhranul proto, že je dojemně podobný i stejně starý jako váš syn, morální kocovině se pravděpodobně nevyhnete. Nejlepší prevencí tohoto stavu je nepít alkohol, pokud to neumíte. Většina podobných přešlapů se totiž odehrává pod vlivem opojných nápojů, ve střízlivém stavu si velmi pravděpodobně vyberete méně „morálně rizikového“ partnera.
Které pohlavní choroby jsou nejčastější? Podívejte se na video:
Fungující manželství má větší cenu než pár hodin extáze
Jednoduché přísloví „Náhoda je blbec“ zasáhlo už do života mnoha překvapených lidí. Někdy kladně, jindy absolutně záporně. Pakliže se rozhodujete, zda kývnete na „hezkou chvilku“ ve společnosti jiného muže, než je váš manžel či partner, vždy je namístě zvážit riziko odhalení. Opravdu onen muž za takové riziko stojí? Dobře si to rozmyslete. Možná zjistíte, že ne. Možná že ano, třeba už váš vztah celé roky nestojí za nic a lásku v jakékoli podobě potřebujete víc než sůl. Třeba vás toto zjištění rozhoupe k nějaké pozitivní změně!
Chlamydie a další nepříjemné „potvůrky“
Paleta sexuálně přenosných chorob je nesmírně pestrá a řada z nich je na první pohled bohužel nerozpoznatelných. Navíc je k řadě pohlavních infekcí ženské tělo vnímavější. Absolutně vždy je tedy nutné se chránit. Riziko přenosu nevylučuje ani orální sex. Pomineme-li závažná onemocnění, jakými jsou HIV, kapavka či syfilis, lze si tělesnou flóru obohatit o celou řadu dalších dosti nevítaných vetřelců. Mezi nejčastější patří záludná bakterie Chlamydia trachomatis, která může v některých případech způsobit nejen urogynekologické problémy, ale třeba i potíže se zrakem.
O nepříjemné pocity v oblasti močového a pohlavního ústrojí se rády přičiní i další bakterie; kupříkladu Ureaplasma urealyticum či Mycoplasma hominis. Nikdo není nadšený ani z kvasinkové infekce, která je též přenosná, anebo genitálních bradavic. V tomto směru lze v rámci prevence udělat jediné: nikdy neprovozovat sex s náhodnými partnery bez ochrany a také se vyhnout dalším praktikám, které mohou mít přenos na svědomí.
S pocity viny a zneužití není k žití
Pocit viny po náhodném románku, který trval klidně jen několik hodin, může pramenit z různých zdrojů – z výchovy, z vlastních morálních zásad, ale i z pocitu zneužití. Ten může vzniknout potom, kdy se ukáže, že onen muž nějakým způsobem využil situace, kupříkladu vaší opilosti, aby dostal to, co chtěl. Vše bylo ale dobrovolné, na vše jste kývla. Jenže druhý den vám bylo s odstupem mnohem jasnější, jak se věci měly… Nešlo o vzájemné potěšení, ale o velmi jednostrannou slast. Možná už si ani nepamatoval vaše jméno, možná pak dělal, že vás nezná.
Velké vzrušení mnohdy vystřídá bídný sex
Intimní chvíle stálých partnerů mohou sice po letech postrádat prvotní vzrušení a „motýlky v břiše“, nicméně dvojice bývá sehraná, každý z partnerů ví, co druhý potřebuje a co rozhodně nemá rád. Při náhodném románku to často bývá naopak – vše je vzrušeně napnuté až na hranici snesitelnosti, jenže pak přijde samotný akt a bublina splaskne. Řada žen tuto zkušenost potvrzuje, roli může hrát i to, že většina žen na rozdíl od mužů potřebuje při sexu nejen spřízněnost těl, ale i duší.