5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

20. 9. 2017
Plněné papriky 1
K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste je ale naplnit i sýrem nebo čočkou.

Papriky přišly do Evropy z Jižní Ameriky a jsou to choulostivé rostliny, aby plodily, potřebují dostatek tepla. Ideální je pěstovat je ve skleníku, ale určité odrůdy budou plodit i na záhonu. I pokud nemáte vlastní úrodu paprik, obchody jsou v tuto chvíli plné místních paprik, a tak se nabízí dát jim hlavní slovo v kuchyni a postavit na nich oběd či večeři. Zkuste jeden z následujících receptů:

Papriky plněné mletým masem

Naprostá klasika, zapomeňte na podobu tohoto jídla ve školních jídelnách či závodních kuchyních. Může to být velmi chutné, pikantí jídlo, které vás přenese na teplý Balkán.

Klepněte pro větší obrázek

Papriková smetanová omáčka

V tomto receptu doplní papriky smetanová omáčka, jinak je v podstatě stejný jako první recept, záleží na tom, zda máte raději bílou, nebo červenou omáčku.

Papriky plněné sýrem

Lehká večeře, kdy papriky můžete servírovat jako hlavní pokrm s bramborou kaší nebo je připravit jako chuťovku k vínu či pivu.

Klepněte pro větší obrázek

Papriky plněné sýrovou nádivkou

Další sýrová variace, jen náplň je poněkud jiná, přijde do ní i rohlík.

Papriky s náplní z červené čočky

Čočka je zdrojem bílkovin, a tak plně nahradí maso. Tento recept kombinuje řadu chutí, například s rýží bude skvělý.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nečekaně se objeví možnost získat velmi výhodnou hypotéku nebo půjčku, za kterou byste si mohli pořídit to, po čem toužíte ze všeho nejvíc. Určitě bude platit, že vždycky je něco za něco.…

Nejčtenější články