5 skvělých receptů z okurek: Krůtí stehno s okurkami i okurkové smoothie

10. 9. 2018
Okurková sezóna vrcholí, pokud pěstujete okurky, určitě nestíháte sklízet a ve sklepě se vám kupí přerostlé nakladačky. Stejně tak v obchodech dostanete čerstvé voňavé okurky z českých polí. Jak je využít v kuchyni?

Pokud pěstujete okurky, určitě teď sklízíte plody své práce. Okurkový salát, tzatziki i míchaný salát se už přejedly? Tady jsou další nápady, co s okurkami.

Krůtí stehno s okurkami

Výhodou okurek je, že jsou šťavnaté, a tak i marinované maso doplní o svoji vodovost a typickou okurkovou chuť. Skvěle se hodí i na grilování!

Klepněte pro větší obrázek

Limetkový dort s okurkou

Klepněte pro větší obrázek

Svěží limetkový dort je ideální do teplého počasí. Ozdobte dort plátky okurek a nejenže bude dort vypadat esteticky dobře, ale nepřijdete ani o gastronomický zážitek, kde se chutě citronu a okurky krásně doplňují!

Okurkovo-špenátové smoothie

Klepněte pro větší obrázek

Někdy postačí okurku jen rozmixovat a udělat si smoothie, které zasytí a obsahuje spousty vitamínů na celý den! Nenechte se odradit zeleným vzhledem, zajisté tím obměníte svoji svačinu i snídani!

Okurkovo-avokádový salát

Klepněte pro větší obrázek

Náš typický okurkový salát s octem zná asi každý, někdy se ale vyplatí recept pozměnit a jednoduše okurkový salát udělat trochu jinak. Postačí nám k tomu avokádo, slaný řecký sýr feta a okurka. Salát si můžete dochutit podle svých rozmarů, ale buďte si jisti, že vám určitě nedá tolik práce ho připravit.

Okurková limonáda s citronem

Klepněte pro větší obrázek

Okurka se výborně hodí i do limonád! Nakrájené okurky ve vodě pustí svoji šťávu a s citronem vás osvěží nejen v letních dnech! Podlehnete okurkové limonádě?

Konec léta přeje zavařování. Co zkusit zavařit bezinky? Recepty najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vůbec se nestyďte přijmout pomoc, kterou vám nabídne mladší spolupracovník. Brzo budete mít příležitost mu všechno oplatit. Ukáže se, že byste byli dobrý tandem. Umožňuje-li to povaha vaší…

Nejčtenější články

Doporučujeme