5 skvělých receptů z okurek: krůtí stehno s okurkami i okurkové smoothie

31. 8. 2022
Okurková sezóna vrcholí, pokud pěstujete okurky, určitě nestíháte sklízet a ve sklepě se vám kupí přerostlé nakládačky. Stejně tak v obchodech dostanete čerstvé voňavé okurky z českých polí. Jak je využít v kuchyni?

Pokud pěstujete okurky, určitě teď sklízíte plody své práce. Okurkový salát, tzatziki i míchaný salát se už přejedly? Tady jsou další nápady, co s okurkami.

Krůtí stehno s okurkami

Výhodou okurek je, že jsou šťavnaté, a tak i marinované maso doplní o svoji vodovost a typickou okurkovou chuť. Skvěle se hodí i na grilování! Tady najdete netradiční recept na krůtí stehno s okurkami.

Limetkový dort s okurkou

Svěží limetkový dort je ideální do teplého počasí. Ozdobte dort plátky okurek, a nejenže bude dort vypadat esteticky dobře, ale nepřijdete ani o gastronomický zážitek, kde se chutě citronu a okurky krásně doplňují! 

Recept na limetkový dort s okurkou najdete ZDE

Okurkovo-špenátové smoothie

Někdy postačí okurku jen rozmixovat a udělat si smoothie, které zasytí a obsahuje spousty vitaminů na celý den! Nenechte se odradit zeleným vzhledem, zajisté tím obměníte svoji svačinu i snídani!

Recept na okurkovo-špenátové smoothie najdete ZDE

Okurkovo-avokádový salát

Náš typický okurkový salát s octem zná asi každý, někdy se ale vyplatí recept pozměnit a jednoduše okurkový salát udělat trochu jinak. Postačí nám k tomu avokádo, slaný řecký sýr feta a okurka. Salát si můžete dochutit podle svých rozmarů, ale buďte si jisti, že vám určitě nedá tolik práce ho připravit.

Recept na okurkovo-avokádový salát najdete ZDE

Okurková limonáda s citronem

Okurka se výborně hodí i do limonád! Nakrájené okurky ve vodě pustí svoji šťávu a s citronem vás osvěží nejen v letních dnech! Podlehnete okurkové limonádě?

Recept na okurkovou limonádu najdete ZDE

Konec léta přeje zavařování. Co zkusit zavařit bezinky? Recepty najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Slunce už není v opozici s vaším znamením, a proto jste mnohem vitálnější. Najednou máte dostatek energie na řešení zdánlivě nezvladatelných úkolů a situací. Bohužel vám to v mnoha…