5 tipů, jak zhubnout po třicítce! Tohle mějte na paměti a půjde to snadno

28. 6. 2020
5 tipů, jak zhubnout po třicítce! Tohle mějte na paměti a půjde to snadno
Hubnutí v kterémkoli věku je výzvou. Po třicítce nám sice pořád ještě běží metabolismus, necloumají s námi hormonální změny, které přicházejí s menopauzou a brzdí hubnutí. Na druhou stranu většinou máme malé děti, snažíme se péči o ně spojit s prací a prostě nestíháme. Je tedy nemožné zhubnout? Rozhodně to možné je. Stačí trochu plánování a organizování. Pomocí následujících tipů se vám to určitě povede.

Najděte překážky hubnutí a odstraňte je

Každý se během procesu hubnutí potýká s různými překážkami, ale ve věku po třicítce bude zřejmě vaším hlavním problémem nedostatek času kvůli různým pracovním a rodinným povinnostem. To vám pravděpodobně brání, abyste opravdu zhubla. Ale možná je to něco jiného. Třeba žijete sama, tak se přes den držíte, ale večer zajídáte svoji samotu. Nebo pracujete na směny, a proto nepravidelně jíte. Chcete-li svou bitvu vyhrát, musíte vědět, proti čemu stojíte. Téměř každá překážka je zvládnutelná.

Řešení: Musíte si vytvořit akční plán. Jakmile identifikujete překážky, které vám brání v hubnutí, ušetříte si čas a energii z možných pozdějších neúspěchů. V případě nedostatku času požádejte o pomoc s péčí o děti a domácnost, rozdělte si starost o domácí práce, abyste měla více času na přípravu zdravého a dietního jídla a také na pravidelný pohyb. Pokud večer potřebujete zobat, naučte se nakrájet si zeleninu, při nepravidelných směnách se donuťte dodržovat pravidelný režim. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Volný den vás vybízí k péči o sebe sama a také o milovanou rodinu. Najednou spolu chcete trávit spoustu času a nebojíte se mluvit o svých bolístkách. Ještě nedávno to vypadalo s…