5 užitečných tipů, jak zatočit s celulitidou. Dejte na rady odborníků!

26. 5. 2015
5 užitečných tipů, jak zatočit s celulitidou. Dejte na rady odborníků!
Léto se blíží a vy se budete chtít cítit v plavkách co nejlépe. Zbavte se pomerančové kůže, dokud je čas. Dodržíte-li kombinaci našich pěti zásad, výsledek na sebe nedá dlouho čekat...

1. Nedosolujte

Sůl na sebe váže vodu, která se pak udržuje v tkáních, například ve stehnech a hýždích. Pokud se obáváte nedostatku sodíkových iontů v těle, pak vězte, že sůl obsahuje řada potravin, kterými je doplníte dostatečně v běžné stravě. Sůl navíc zvyšuje chuť k jídlu, což krásné a vypnuté pleti neprospěje.

Doporučený denní příjem soli je 3–5 g. Toto množství představuje přibližně 1 čajová lžička, “ uvádí specialistka na výživu Světa zdraví Eva Kuhnová.

2. Jezte bílkoviny a omega 3 mastné kyseliny

Pevnost pojivových tkání lze podpořit dostatečným příjmem bílkovin. Najdete je v mase (nejlépe rybím, kuřecím, krůtím a libovém červeném), v luštěninách, v mléce a mléčných výrobcích, v některých sójových výrobcích (tofu, sójové mléko). Omega 3 mastné kyseliny z tuňáka, makrel, lososa nebo vajec zase přispívají k lepšímu prokrvení a zpevnění pokožky.

3. Nechte se namasírovat

Ke zmírnění celulitidy mohou pomoci dva druhy masáží: klasická regenerační (prokrví pokožku a svaly) a lymfatická. Lymfatický systém složený z cév a uzlin odnáší z těla škodliviny, cizorodé látky i choroboplodné zárodky. Pokud dostatečně nesportujete, dochází k zanášení systému těmito látkami, což způsobuje mimo jiné celulitidu. Lymfatická masáž se kromě estetické medicíny používá i v klasické jako podpůrná léčba řady nemocí.

Správně prováděná ruční nebo přístrojová lymfatická masáž opět rozproudí čirou mízu – lymfu a zlepší celkové zdraví člověka, “ říká wellness koučka Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

4. Používejte speciální gely a krémy

Účinky gelů a krémů proti celulitidě nejsou sice vysoké, protože působí pouze na povrchu kůže a neproniknou do hloubky, přesto za zmínku stojí.

Cílem těchto krémů je prokrvení pokožky, proto lze doporučit například ty hřející na bázi skořice nebo povzbuzující s kofeinem ,“ uvádí Řehořková. Výsledky této péče lze podpořit ještě vlastní masáží při jejich aplikaci, a to ruční, nebo s pomocí speciálních kartáčů na tělo či žínek.

5. Sportujte

Pravidelný sport rozproudí krevní a lymfatický systém, zrychlí odplavení odpadních látek, posílí svaly, prokrví a vyživí kůži a zmenší tukové pneumatiky a polštářky.

„Na posílení hýžďových svalů dělejte každý den tři série hlubokých dřepů s předkročenou levou nebo pravou nohou, “ radí trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vypadá to, že si sobotního klidu moc neužijete. Budete třeba, abyste si zkrátili spánek, což vám bude proti mysli. Nakonec však oceníte všechno, co se dnes stane. Existuje reálná možnost,…

Nejčtenější články