5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

Dobře, čas samozřejmě zastavit nelze. Můžete ale zmírnit jeho dopad na váš vzhled, a to osvojením několika jednoduchých kroků. Vyzkoušíte je?

Cvičte

Podle průzkumů i třicet minut mírného cvičení pomáhá stimulovat kolagen v kůži. Snažte se proto přemoct lenost a trochu se rozhýbat. Uvidíte, že časem si na pohyb zvyknete a vaše tělo ho začne vyžadovat víc a víc. Což vaší pleti jen prospěje!

Pokračování 2 / 5

Zvlhčujte

Jak už asi dobře víte, hydratace je pro pleť velmi důležitá. Nevybírejte si ale jen tak nějaké hydratační produkty. Pečlivě sledujte složení a zaměřte se na ty, které obsahují přísady, jako je kyselina hyaluronová. Ta pomáhá udržovat svěžest pokožky, snižuje výskyt a tvorbu vrásek a zlepšuje texturu a elasticitu pleti.

Pokračování 3 / 5

Odstraňte cukr

Potraviny s vysokým obsahem cukru mohou způsobit zvýšení hladiny inzulínu ve vašem těle. Výsledkem pak je zánět, který rozkládá kolagen a elastin, což jsou velmi důležité složky pokožky, které ji drží pevnou a plnou. Pokud se bez něčeho sladkého na zub neobejdete, vybírejte přírodní cukry a sladidla, jako jsou ovoce či med.

Pokračování 4 / 5

Krémujte

Mějte neustále po ruce či v kabelce krém s SPF. Takový krém vás ochrání před škodlivým slunečním zářením a hodí se zejména, když je slunečno a vy musíte řídit či jet autem na dlouhou cestu, případně pokud musíte trávit delší čas venku.

Pokračování 5 / 5

Nezanedbávejte krk

Na váš krk působí úplně stejné faktory jako na váš obličej, málokdy se ale dočká takové pozornosti. Přitom péče o krk je stejně důležitá a nezabere téměř žádný čas – jen o něco protáhnete pohyb, když se staráte o obličej. Kůže na krku stárne stejně rychle jako na obličeji, proto tu chvilku obětujte a dopřejte mu stejné hýčkání, jaké si užívá váš obličej.

Doporučujeme

Články odjinud