5 zajímavostí o análním sexu: Mokrý orgasmus, bolest a čtvrthodina slasti | Foto: iStock

Foto: iStock

5 zajímavostí o análním sexu: Mokrý orgasmus, bolest a čtvrthodina slasti

Pro některé je tabu, jiné na něj nedají dopustit. Názory na anální sex jsou zkrátka různé a velkou měrou k tomu přispívá fakt, že o této sexuální praktice kolují různé mýty. Věříte jim, nebo radši dáte na vlastní zkušenosti?

Mokrý orgasmus při análním sexu

I v oblasti konečníku jsou nervová zakončení, jejichž stimulace nám může být příjemná obdobně jako při vaginálním sexu. Stejně tak lze při análním sexu dosáhnout orgasmu, který může být dokonce ještě silnější. „Při análním sexu bývá nepřímo stimulován zároveň bod G i bod A, což může ženě přinést celotělový orgasmus. Správná stimulace těchto bodů může dokonce vyvrcholit i v takzvaný squirt neboli mokrý orgasmus. Ženy, které jej zažily, jej popisují jako ten vůbec nejsilnější druh vyvrcholení. A podle zmíněného průzkumu právě squirt zažilo při análním sexu 17 % žen,“ popisuje Veronika Kubíčková, sexpertka ze společnosti Ruzovyslon.cz, která prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Pornoherečka radí, jak se připravit na anální sex. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Čtvrthodina slasti bez zranění

Jak dlouho by měl anální sex trvat, je individuální. Hodně záleží na tom, jak moc jste na něj zvyklá. Začátečnicím bude stačit pár minut a postupně dobu prodlužovat. U žen, které mají tuto praktiku rády, by podle odborníků měla milostná aktivita trvat patnáct až sedmnáct minut. Mělo by to být tak akorát, abyste si sex užila a nezpůsobila si poranění konečníku.

Pokračování 3 / 5

Orální stimulace

Pokud máte anální sex ráda, bude vám určitě také příjemné, když necháte partnera, aby vás dráždil v análním otvoru prsty, erotickými pomůckami nebo jazykem. „Sexuální pomůcky, například malé vibrátory či anální kolíky jsou přitom velmi dobrou pomůckou i pro dámy, které si chtějí anální sex vyzkoušet vůbec poprvé. Mohou se díky nim uvolnit a prozkoumat, zda by jim tento typ milostných hrátek mohl vyhovovat,“ dodává odbornice. Na místě je samozřejmě zvýšená hygiena.

Pokračování 4 / 5

Nejlepší poloha

Aby vám byl anální sex příjemný, je dobré k tomu také zvolit vhodnou polohu. Ne každá je totiž pro tuto praktiku ideální. Nejoblíbenější poloha je na pejska, protože se při ní nejlépe uvolníte a partner do vás snadněji pronikne. O něco méně oblíbená je pak poloha vleže na břiše. Na posledním místě je poloha takzvaná kovbojka nebo misionář.

Pokračování 5 / 5

Rozkoš v bolesti

Nejčastějším důvodem, proč se análnímu sexu ženy vyhýbají, je strach z bolesti. Té se vyhnete, pokud budete dostatečně vzrušená, uvolněná a použijete lubrikant. Neméně důležitá je pak komunikace s partnerem, který by měl reagovat na to, jak je vám to příjemné nebo nepříjemné. Zajímavé ale je, že menšímu procentu žen se naopak určitá míra bolesti při análním sexu líbí.

Doporučujeme

Články odjinud