5 zajímavých receptů z okurek, ať už z hadovek nebo nakládaček

17. 8. 2020
Sklizeň okurek ze zahrádky je už v plném proudu a i v obchodech je možné koupit chutné, voňavé okurky, které dozrály na poli, a nikoliv v živném roztoku někde na druhém konci světa. Pokud hledáte originální recepty z okurek, pak jste tu správně.

Okurková polévka

Okurky jíme zpravidla nastudeno. Tady je jeden z mála receptů, kdy z nich můžete i vařit. Recept na okurkovou polévku najdete ZDE.

Okurka s tvarohem

Dietní svačinka či večeře, která zasytí a přitom není příliš kalorická. Můžete servírovat i jako přílohu například ke grilovanému masu. Ne každý má ale rád zázvor, pokud vám nechutná, prostě ho vynechejte a doplňte bylinky, pažitku, kopr nebo balkánskou čubricu. Recept na okurku s tvarohem najdete ZDE.

Okurkový salát s mrkví a sýrem cottage

Okurkový salát je evergreen. Co ho trochu pozměnit a nakombinovat s mrkví a sýrem cottage? Recept na okurkový salát s mrkví najdete ZDE.

Okurkový salát s tuňákem

Další varianta okurkového salátu. Tentokrát si připravíte plnohodnotný oběd, pokud ho doplníte tuňákem. Recept na okurkový salát s tuňákem najdete ZDE.

Okurkový salát na uskladnění

Nestihli jste zavařit všechny nakládačky a některé vám už přerostly? Udělejte si z nich výborný salát, který můžete uskladnit na zimu, a to i bez zavařování.

Recept na okurkový salát na zimu najdete ZDE.

Okurky dozrávají ve stejnou dobu jako rajčata. Pokud hledáte recepty z rajčat, najdete je ZDE.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne bude profesně vyrovnanější a případným úkolům se směle postavíte. Stále děláte drobné chybičky, ale to šéfovi nevadí. Hlavně, že se zapojujete do dění ve firmě, právě…

Nejčtenější články

Doporučujeme