5 zázraků čínské medicíny: Zbaví vás rychle virózy, chřipky i angíny

5. 3. 2018
5 zázraků čínské medicíny: Zbaví vás rychle virózy, chřipky i angíny
Čínská medicína se vyvíjela víc jak tři tisíce let. Její součástí jsou akupunktura, akupresura, ale i řada potravin, které pomáhají v boji proti chorobám. Vybrali jsme pět věcí, na které Číňané nedají dopustit zejména v době nachlazení a chřipek.

Zázvor

Zázvor patří mezi nejužívanější zahřívací potraviny. V zimě ho Číňané denně používají jako koření do pokrmů, vaří z něj čaj a užívají ho jako lék. Především při celkovém oslabení organismu a únavě na posílení životní energie. Zázvor také velmi účinně brzdí množení virů a bakterií a také se používá při žaludeční nevolnosti a na posílení činnosti trávicího ústrojí.

Jak jej využít proti horečce? Nastrouhejte 100 g zázvoru, povařte ve vodě a horkou tekutinou omyjte celé tělo. Zázvor použitý tímto způsobem ochladí kůži jako největší orgán těla – pokožka se totiž bude ochlazovat pocením.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně patříte k nejlepším pracovníkům. Na rozdíl od jiných se pyšníte velkými ambicemi a neschází vám odvaha. Člověk totiž musí někdy riskovat, a proto dosáhnete svého cíle snadněji.…

Nejčtenější články

Doporučujeme