5 zázraků čínské medicíny: Zbaví vás rychle virózy, chřipky i angíny

5. 3. 2018
5 zázraků čínské medicíny: Zbaví vás rychle virózy, chřipky i angíny
Čínská medicína se vyvíjela víc jak tři tisíce let. Její součástí jsou akupunktura, akupresura, ale i řada potravin, které pomáhají v boji proti chorobám. Vybrali jsme pět věcí, na které Číňané nedají dopustit zejména v době nachlazení a chřipek.

Zázvor

Zázvor patří mezi nejužívanější zahřívací potraviny. V zimě ho Číňané denně používají jako koření do pokrmů, vaří z něj čaj a užívají ho jako lék. Především při celkovém oslabení organismu a únavě na posílení životní energie. Zázvor také velmi účinně brzdí množení virů a bakterií a také se používá při žaludeční nevolnosti a na posílení činnosti trávicího ústrojí.

Jak jej využít proti horečce? Nastrouhejte 100 g zázvoru, povařte ve vodě a horkou tekutinou omyjte celé tělo. Zázvor použitý tímto způsobem ochladí kůži jako největší orgán těla – pokožka se totiž bude ochlazovat pocením.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nahlásí se vám návštěva, na kterou se budete velice těšit. Připravit super pohoštění pro vás není problém, horší je, že počasí asi nebude podle vašeho gusta. Radost vám udělají vaše…

Nejčtenější články