5 znamení zvěrokruhu, ze kterých jsou toxičtí přátelé. Na ně si dejte pozor

5 znamení zvěrokruhu, ze kterých jsou toxičtí přátelé. Na ně si dejte pozor

Určitě jste už někdy slyšeli o toxických partnerech, kteří vás doslova vysávají. Ovšem věděli jste, že toxičtí můžou být i přátelé? Ve zvěrokruhu existuje několik znamení, která bývají problematickými přáteli. Samozřejmě to podle hvězd neplatí vždy, ale často. Neznamená to, že se s těmito znameními nemáte přátelit, ale pozor, aby vás nezničila.

Když na vás neberou ohled

Kdy je přítel toxický? Obvykle ho charakterizují tyto znaky: Majetnické chování, konfliktnost, hádavost či žárlivost. To jsou toxické a nezdravé rysy. Platí to jak pro partnerské vztahy, tak i pro kamarádství. Jsou to vztahy, které vám budou více energie brát než dávat. Můžete mít kamarádku, která se neustále bude chlubit tím, co vše si pořídila, kam jela na dovolenou, i když ví, že vy jste sama se dvěma dětmi a to co ona si vy ani zdaleka nemůžete dovolit. Můžete se přátelit s někým, kdo vám závidí vašeho partnera, a tak tu a tam utrousí, že to by si od něho nenechal líbit. Anebo to možná děláte svým přátelům vy? A ani si neuvědomujete, že jim tím můžete ubližovat? Která znamení ve větší míře oplývají těmito znaky?

Pokračování 2 / 6

Vodnář (20. ledna - 18. února)

Vodnáři jsou někdy velmi chladní a tahle uzavřenost jim nedovoluje, aby se svým přátelům zcela otevřeli. Nedostatek průhlednosti vede často k tomu, že mají druzí pocit, že jim Vodnář nedůvěřuje. A přátelit se s někým, kdo vám nedůvěřuje, je toxické a nezdravé, protože budete neustále prokazovat svou důvěryhodnost. Tohle znamení zvěrokruhu také nerado přistupuje ke kompromisům. Vodnáři chtějí, aby se věci dělaly jejich způsobem. Představte si, že máte přítele, který nikdy nebere v potaz vaše vlastní přání…

Pokračování 3 / 6

Beran (21. března - 19. dubna)

Berani nebývají nejlepšími přáteli, protože mají sklon k prchlivosti a bývají netrpěliví. Během několika vteřin se mohou vytočit nad prkotinou a doslova zadupat příjemnou atmosféru do země. S Beranem musíte jemně a po špičkách, abyste ho nerozzuřili. Přátelé Beranů mívají strach i z toho, jak zareagují na jejich názor či požadavek. Berani taky vyžadují, aby se vše udělalo co nejdříve, bez ohledu na časový rozvrh ostatních. Jejich netrpělivost se může navenek projevovat jako sobeckost. Očekávají, že jejich přátelé odhodí všechno, aby si s nimi hodinu povídali, a přimějí je, aby se soustředili jen na ně.

Pokračování 4 / 6

Blíženci (21. května - 20. června)

O Blížencích je známo, že mají dvojí tvář, a proto je pro jejich přátele obtížné jim důvěřovat. Jakýkoli vztah, kterému chybí důvěra, je toxický, protože důvěra je tím, co umožňuje vztahu, aby vzkvétal. Přitom to u Blíženců nemusí být faleš či přelétavost, ale prostě adaptabilita na okolí a situace. Blíženci jsou sociální motýli a milují společnost, ale jejich potřeba sociální interakce z nich dělá závislé přátele. Chtějí, abyste s nimi trávili veškerý svůj čas a jejich přátelé mívají pocit, že jejich osobní růst je potlačen.

Pokračování 5 / 6

Rak (21. června - 22. července)

Raci jsou velmi emotivní, ale to není to, co z nich dělá toxické přátele. Je to způsob, jakým Raci manipulují se svými vlastními emocemi. Vždy se omlouvají za cokoli, a to není zdravé. Přátelit se s někým, kdo se cítí neustále nedostatečně, z vás totiž vytvoří velmi brzo jejich terapeuta. Samozřejmě, že přátelé by měli druhým stát po boku, ale nemůžete být jejich psychoterapeutem. Můžou s vámi totiž silně manipulovat a vy se pak budete cítit mizerně. Další toxickou vlastností je jejich znepokojivá povaha. Bojí se, že je opustíte, protože nejsou dost dobří, aby byli vašimi přáteli. Raci nikdy nevěří ve stabilitu přátelství. Neustále chtějí potvrzení a ověření, a to může lézt pořádně na nervy, protože se budete vždy cítit pod tlakem.

Pokračování 6 / 6

Štír (23. října - 21. listopadu)

Štíři jsou velmi žárliví a mít přítele, který vám závidí vaše úspěchy, je toxické. Váš přítel by vás měl podporovat a přát vám úspěchy a radovat se z nich. Žárlivost Štírům ale nedovoluje, aby prožívali vaše úspěchy skutečně s radostí, takže jakmile jim řeknete nějaké dobré zprávy, hned na nich uvidíte, že vlastně žárlí. Štíři jsou taky náladoví. Jednu minutu jsou v pořádku a veselí, další mají záchvat vzteku. Jejich náladovost ztěžuje přátelské vztahy, protože nikdy nevíte, jak se zachovají. Nedostatek emoční stability v přátelství je toxický znak tohoto znamení.

Doporučujeme

Články odjinud