Komentáře k článku zpět na článek

Charmed1811 9. 11. 2014 | 12:04

Předpokládám, že paní svůj příběh pustila do světa až poté, co absolvovala genetické testy a jejich výsledek nenaznačuje vývojovou vadu plodu. Nejsem zastáncem HROMADNÉHO odsouvání gravidity po čtyřicítce a výše... Ale:Tolerovat VÝJIMKU, podpořit ji, když vše nasvědčuje tomu, že dítě v pořádku donosí, je snad v pořádku... A když jsme u věku: Ani dvacetileté ženy nemají záruku, že donosí zdravé dítě: Moje kamarádka má dnes třicetiletého syna s downovým syndromem, kterého porodila jako mladá... Nepřišlo se na to tehdy... A co se týká výchovy, kolik mladých mužů opouští matky svýcz dětí, kolik vnoučat dnes dostávají do péče babičky, protože jejich dcery nejsou schopny buď dítě uživit, nebo žijí všelijak... Tady cítím rozhodnutí a předpoklad, že dítě bude zřejmě do dospělosti postaráno... ano, potomek asi bude dříve sirotek, než je OBVYKLE běžné..ale zase: Mám kamrádku, které umřel tatínke ve 30 po autonehodě a maminka ve 39 po operaci na trombozu... a ona je od 19 sirotek. Takže tento případ nehroťe a pamatujte na to, že slušná společnost každé dítě vítá.

Mata69 9. 11. 2014 | 11:20

A všechny co se rozplýváte na těhotenstvím padesátileté ženy a píšete o nenávisti, odsuzování těch, kteří tu píšeme názor trochu jiný. Samy odsuzujete, ale všechny, co nesdílí nadšení z takto postarší matky. Jednou šla paní s kůží na trh, předpokládám, že ten článek zde byl dán právě s úmyslem vyvolat diskusi. A diskuse je od slova DISKUTOVAT. Diskutovat neznamená, že se všichni rozplývají a vidí to shodně. Takže...ne každý, kdo nesdílí nadšení je špatný a nenávistný. Jen má prostě na věc jiný názor. Takže myslím, že paní má již dost životních zkušeností, aby minimálně tušila, že ne všechno co člověk dělá, se setká s všeobecným pochopením.
A to, že si myslím, že není v pořádku mít dítě, notabene po umělém oplodnění, ještě v padesáti - neznamená, že paní nepřeji nic pěkného. Je to její rozhodnutí a ona se s tím musí poprat. I s těmi negativními reakcemi.
A znovu svůj příspěvek uzavřu tím, že jí přeji (upřímně) hodně zdraví a sil a zdravé a šťastné dítě.

Mata69 9. 11. 2014 | 11:13
dora57 9. 11. 2014 | 04:13

Nechápu ty negativní reakce.Kde je psaný,že se starší maminka nedočká dospělosti svého dítěte?Mě je 33 let,dceru jsem měla ve dvaceti a syna o rok později.A nyní poslední tři roky bojuji s rakovinou a vůbec nevím zda se dočkám jejich dospělosti na tož svých vnoučat.Paní velice obdivuji a přejí ji jen to dobré.

Romča+Romča 8. 11. 2014 | 23:10

Anna+++: nemůžu nereagovat.. paní se sobecky rozhodla? Vy ji znáte? Podle mě se takhle paní rozhodla z touhy po dítěti, a to dítě jistě dostane veškerou lásku, kterou si zaslouží.. nikdo z nich nebude mít lehkou pozici, ale je to jejich rozhodnutí a bude to jen jejich život .. a nikdo nemá právo je za to soudit.. je mi smutno z takových názorů

Villa 8. 11. 2014 | 15:16

Dobrý den, nastávající maminko,
chci sdělit jak Vás obdivuji, vaší touhu po miminku a odvahu, která očividně převládla nad strachem z toho neznámého.
Četla jsem oba články a vždy mě překvapí negativní reakce našich spoluobčanů na štěstí druhého člověka, jak si někteří myslí, že jejich názor je ten nejlepší a tím by se měli řídit všichni. Bývá mi z těch lidí smutno, když neumí druhému popřát mnoho štěstí v jeho rozhodnutí.
Já osobně přeji poznat mateřství každé ženě v jakémkoli věku, který ona uzná za vhodné, protože pro mne bylo těhotenství a mateřství to nejpěknější v mém životě i přes některé komplikace, jak zdravotní, tak vztahové.
"Nejde o to co se nám v životě přihodí, ale jak na to reagujeme my osobně."
S pozdravem a přáním krásných dní Villa

Herulinka 8. 11. 2014 | 09:28

Paní se rozhodla mít dítě v padesáti, je to její volba a ona si taky musí uvědomit, co všechno se může stát, že to leckdo nepochopí atd. Ale nemá dítě kvůli tomu, aby ji chápali ostatní, ale snad jen kvůli tomu, že ho chce ona a partner.
Mám devítiletého syna a ještě dnes do mě spousta lidí hučí, kdy budeme mít druhý a proč nemá synek ještě sourozence, nejlépe sestřičku. Vsadím se, že kdybych další dítě porodila třeba ve čtyřiceti, budou si ti samí lidi ťukat na čelo, proč máme druhé dítě s tak velkým věkovým rozdílem od sebe a že jsme do toho vůbec ještě šli, když už je nám tolik.
Osobně si myslím, že být bezdětná, tak v padesáti pro mě bude rodičovství jednou provždy uzavřená kapitola. Ale znovu musím říct, že i kdyby, tak je to rozhodnutí jen těch dvou, kteří chtějí mít dítě v padesáti, nechtějí mít druhé nebo chtějí mít druhé, třetí, čtvrté až za pár let. Jasně že každý podvědomě asi pro svůj čin bude hledat podporu těch nejbližších a zamrzí, když se jí nedostane, ale každý si žije svůj život sám, měl by být zodpovědný za své činy, a to hlavně sám před sebou, ne před druhými. Paní přeju, ať v průběhu let nezačne svého rozhodnutí litovat, a ať se jí daří.

Mata69 7. 11. 2014 | 21:50

Opakovala bych se, za tím, co jsem napsala pod minulý článek, si stojím. Příroda moc dobře ví proč v tomhle věku (zpravidla až na výjimky) nedovolí ženě otěhotnět.
Opravdu nezbývá než paní přát hodně sil, hodně zdraví a hodně let v duševní i fyzické svěžesti. Věřím, že si to bude užívat, bude šťastná a že bude spokojené i to dítě....doufejme, že to tak bude co nejdéle.

Anna+++ 7. 11. 2014 | 20:42

To dítě nebude mít lehký život. Žádní sourozenci, staří rodiče, prarodiče nad hrobem. Jenže paní se sobecky rozhodla že prostě bude mít dítě. Taky se jí může stát že z velké lásky s tím jejím za rok nezůstane nic a pak bude vyplakávat jaký je to ona chudák. Já tohle nesnáším. příroda to nechtěla, tak to tak měli nechat.

lisshirvi 7. 11. 2014 | 13:13

Znám hned několik maminek, které si v pokročilém věku pořídily dítě, ať už první, či několikáté v pořadí. Stejně tak znám ženy, které si toužily ještě jedno dítě odnosit, ale vzdaly to právě kvůli pokročilému věku. Pravdou je, že když pominete rizika spojená s těhotenstvím v pokročilém věku, jako jsou genetické poruchy, atp. je největším strašákem fakt, že až bude dítku 10, mamince bude 60. Ve dvaceti bude mít dítko sedmdesáti letou maminu. To by samo o sobě tolik nevadilo, ale pravděpodobnost, že se mamink podívá na maturitní ples svého dítěte, je značně nižší, než kdyby si dítě pořídila ve dvaceti. Přes to věřím, že autorka článku, všechny tyhle strašáky zvážila, smířila se s nimi a užije si mateřství na plné pecky. Na světě je tolik matek, které svým dětem ubližují, vzdávají se jich, týrají je, prodávají je, zabíjejí je...tudíž, je zcela fuk a naprosto nepodstatné, jak se k dítěti dobrala, v kolika letech, jak dlouhý bude jejich společný čas, pokud ten čas zasvětí bezmezné lásce ke svému potomkovi. Na ničem jiném nezáleží...

BlanchR 6. 11. 2014 | 23:47

Anna+++: A včem je jako problém? Oplodnění se podařilo ve 49 letech a během těhotenství měla paní 50. narozeniny, rodit tedy bude v padesáti.

Anna+++ 6. 11. 2014 | 22:19

Od 1.4. 2012 vstupuje v platost zákon, omezující věk ženy podstupující umělé oplození na 49 let. Pro úhradu zdravotní pojišťovnou platí limit 39 let. VZP hradí umělé oplození do 39 narozenin + 364 dny.
Dr TexlNaposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (30.03.2012 10:58:49)Tak kolik jí je?

Anna+++ 6. 11. 2014 | 22:12

No nevím. Sestřenice si taky pořídila dítě ve 48 letech. Klukovi jsou teď 3 roky a ona sama říká že je z něj pěkně na nervy. A to je kluk docela hodný a fajn. Je to hrozná představa mit doma v 70 letech maturanta.

Market-Mara-2mazlici 6. 11. 2014 | 21:17

u chlapů se věk, kdy si pořizují dítě vůbec takto neřeší, přitom odpovědnost je stejná! přeji vám dlouhý život a pevné zdraví ať se co nejvíc užijete!!!

arreaux 6. 11. 2014 | 20:55
izolie 6. 11. 2014 | 08:55

ja byt vami opravdu se vykašlu na to co si myslí jiní a dělám to co je dobré pro mně.sama musíte vědět jak se cítíte,po čem toužíte a jestli to zvládnete.ono je strašně moc lidí kteří přesně vědí co má ten druhý dělat a pak se sami nedokážou rozhodnout jestli černá nebo bíla,ale hlavně vaš život žijete vy a ne ti ostatní.ps..hlavně že chlap může mít ditě i v 60 a vice.

Manicka0123 5. 11. 2014 | 16:11
jitecka 5. 11. 2014 | 07:59

Jste úžasná a statečná ženau mě máte veliký obdiv.Držím Vám i miminku pěstičky,ať jste obě v pořádku.

Svetla 5. 11. 2014 | 00:33

Paní Martino,vykašlete se na všechny negativa,která Vám jiní píší.U nás ve městě je paní,které léta tvrdili,že mít děti nemůže.Po padesáti otěhotněla ,,přirozenou" cestou.Narodil se ji zdravý kluk,kterému jsou už čtyři roky.Celá rodinka je šťastná a jsou to velmi fajnoví lidé.Já sama jsem porodila své třetí dítko ve čtyřiceti letech.Už tehdá na mě někteří koukali přez prsty, že jsem už na dítě stará.Mateřství jsem si užila a kdybych se měla rozhodovat znovu jestli v těchto letech do toho jít,neváhala bych.Přeji Vám štěstí, hooodně zdraví Vám i miminku a užívejte každé chvíle.Protože každá chvilka strávená s dítětem je nevratná a úžasná.A pamatujte,že největším bohatstvím Vašeho dítěte jste Vy sama.Světla

Medlyn 4. 11. 2014 | 23:45

monada: mám spolužačky, co velmi spěchaly a před čtyřicítkou byly vícenásobnými rozvedenými babičkami, já měla dceru ve 26-ti letech, kamarádka adoptovala dvě děti skoro po čtyřicítce... já jsem ráda, že je již dcera dospělá, kamarádka si užívá mateřství a ničeho nelituje...
jednu babičku jsem nepoznala, nečekaně zemřela ve 48 letech a druhá po osmdesátce...
všichni víme, že život je sázka to loterie, tak přeji Martině i její nové kamarádce, ať si mateřství užívají a zdraví a elán je neopouští ani po maturitním plese svých dětí... :)

Rozmarýna 4. 11. 2014 | 23:27
Kamar 4. 11. 2014 | 21:29

K předchozímu článku jsem reakci nenapsala, byla jsem znechucena některými tmářskými názory. Zejména o tom, co je a není proti přírodě. Ženám, které bez problémů otěhotněly v tom "správném"= mladším věku a mají děti se to "kecá". Vaše situace, Martino, je jistě nestandardní, ale já vám ji schvaluji. Sama jsem snahu o otěhotnění pomocí IVF po několika neúspěšných pokusech vzdala ve svých 44 letech, ale moje spolužačka porodila ve 49 letech dvojčata a je šťastná. Přeji Vám totéž.

monada 4. 11. 2014 | 20:26

No nevím já mám zkušenost od mojí maminky ta mě měla v 36 letech ovdověla v 45 letech a do svých 18 let jsem slyšela už ti je 12 jsi velká holka , ale kdyby se se mnou něco stalo bratr se o tebe postará( byl o 11 let starší) a tak to šlo do mých 18 let . Pak už maminka byla v pohodě , že jsem dospělá. Tak prosím před dítětem tyto obavy nevyslovujte. Já měla pořád strach , že se mamince něco stane a dožila se krásných 84 let.
Přeji vám i miminku zdraví a radost každý den

Romaana 4. 11. 2014 | 18:30

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme