6 častých důvodů, proč se zadané ženy začnou vyhýbat sexu: Znáte je také? | Foto: iStock

Foto: iStock

6 častých důvodů, proč se zadané ženy začnou vyhýbat sexu: Znáte je také?

Odmítnutí jako trest nebo odmítnutí kvůli nespokojenosti se svým tělem – máte to také tak? Důvodů, proč v dlouhodobém vztahu začneme odmítat sex, může být spousta, některé se ale často opakují. Poznáte se v nich?

Proč se ženy vyhýbají sexu?

Pochopitelně vše kolem sexu funguje jinak po roce vztahu a jinak po deseti či třiceti letech vztahu. Život nám i v této oblasti někdy komplikují nemoci, enormní stres či vyčerpání – s tím vším ale zpravidla počítáme. Mimoto však existuje několik dalších typických vztahových konstelací a situací, kdy se ženy sexu obvykle vyhýbají. I když výjimky samozřejmě existují. A jaké jsou podle žen nejčastější důvody k tomu, že řeknou „Ne!“ anebo se alespoň tváří tak, že by se na podpatku otočil i sexuální predátor, který půl roku abstinoval?

Se sexpertkou o ženské sexualitě. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Zklamání, naštvání = konec „dávání“ 

Zklamání či naštvání je vcelku častá příčina toho, že „ženu bolí hlava“, v takové situaci je však lepší, když nenaznačuje a není „tajemná“, ale přímo řekne, co ji trápí. Ženy jsou zkrátka emotivnější, a pokud ve vztahu prožívají zklamání či naštvání, nemívají na sex s partnerem ani pomyšlení.

Spisovatelka Nancy Friday, jedna z ikon sexuální revoluce, která se ve svých knihách velmi odvážně zaměřila na sexualitu žen, tvrdí: „Sex je hluboce emoční záležitostí, a pokud se pokoušíme oddělit sex od emocí, riskujeme rozpad osobnosti.“ Naopak muži bývají od přírody méně ovládáni emocemi a většinou je umějí bez problému oddělit i od sexu. Dalo by se říci, že umějí přepnout a jsou schopní si sex užít, i když to ve vztahu jinak příliš neklape.

Pokračování 3 / 7

Ztrestám tě!

Výzkumů zaměřených na sex jako trest nebo naopak odměnu byla publikována celá řada. Jeden z výzkumů na toto téma si nechala zpracovat společnost UK Medix, výsledek byl zajímavý; až pětašedesát procent žen někdy použilo sex jako odměnu! Kupříkladu jako bonus za pomoc v domácnosti či jako odměnu za splněný úkol. Dle evolučních biologů mají ženy takové chování dokonce v genech a jednají tak prý již od úsvitu dějin. Nicméně ruku v ruce s odměnou jde i trest, a tak podobně jako odměňují, tak i trestají – sexuálním půstem! Přestože takové chování zčásti pramení z naší přirozenosti, rozumné a dospělé pochopitelně není.

Pokračování 4 / 7

Mám boky jako skříň apod.

Pokud se sebou není žena spokojená a aktuálně se sama sobě nelíbí, ať již je na vině předmenstruační kilo navíc, nebo pár pupínků či zapomenutých chloupků, zcela jistě se do sexu hrnout nebude, což potvrzují i odborníci. „Sexuální dysfunkce může být spojena s nespokojeností se svým tělem. Pokud se nelíbíte sami sobě, může to vést k problémům s touhou, vzrušením a orgasmem,“ tvrdí kupříkladu psycholog a sexuolog Justin Lehmiller.

Pokud naši nespokojenost podpoří partner pichlavými poznámkami, je o dlouhou intimní pauzu postaráno.

Pokračování 5 / 7

Nedostatek blízkosti

A zase jsme u emocí! Ženy, které ve vztahu přestaly zažívat blízkost a intimitu, se svému partnerovi den ode dne vzdalují, a do sexu se pak proto příliš nehrnou. Bohužel je tato situace vrhá do začarovaného kruhu a vzájemné odcizení narůstá do obludných rozměrů. Není-li ve vztahu vůle, chuť a odvaha tyto stereotypy změnit, a to klidně s pomocí odborníka, vztah bude chřadnout, až nakonec „umře“.

Pokračování 6 / 7

Moc tlačíš na pilu!

Ženy, jejichž partneři příliš „tlačí na pilu“ – neustále „o tom“ mluví, dělají šťavnaté i ironické poznámky – tvrdí, že čím více tlaku zažívají, tím menší chuť na sex mají. Přílišný tlak zkrátka vzbuzuje protitlak, ale bohužel jiný, než by náruživí muži chtěli.

Pokračování 7 / 7

Nemám muže, mám jen děcko!

Pokud se muž svým chováním a rolí ve vztahu více podobá dítěti než skutečnému partnerovi, mívá jeho žena stále intenzivnější pocit, že ho spíše adoptovala, než jej pojala za muže. Její libido pak při pomyšlení na sex s „děckem“ po čase klesá do záporných čísel. Žádná žena nechce muže, o něhož se musí starat jako o dítě – vše za něj zařizovat, vyřizovat a dělat. Ženy prostě přitahují muži, kterých si mohou vážit, to je ostatně vzájemné.

Doporučujeme

Články odjinud