6 hlavních chyb, kvůli kterým se zpomaluje metabolismus. Na tohle pozor!

25. 5. 2019
6 hlavních chyb, kvůli kterým se zpomaluje metabolismus. Na tohle pozor!
Udržet si funkční metabolismus je velmi důležité, abyste nezačala přibírat. Pokud se vám nedaří zhubnout nebo máte pocit, že jste začala tloustnout, je možné, že se zpomalil. Na vině mohou být naprosto banální chyby, jako jsou nedostatek spánku nebo málo bílkovin v jídelníčku.

Přijímáte málo kalorií

Pokud chcete zhubnout, je jasné, že musí platit pravidlo: Méně přijímat, více vydávat. Ovšem někteří lidé (zvláště ženy) při hubnutí sníží kalorický příjem až moc, což je ve finále pro metabolismus kontraproduktivní. Vaše tělo začne panikařit a řekne si, že jídlo je vzácná věc, takže sníží rychlost spalování, tudíž metabolismus se zpomalí. Mnohé studie potvrzují, že lidé s nadváhou, kteří konzumovali méně než 4600 kJ denně, měli mnohonásobně pomalejší metabolismus. Ve čtyřtýdenní studii u 32 osob se prokázalo, že klidový metabolismus u těch, kteří konzumovali kolem 5000 kJ denně, se dvakrát zpomalil, na rozdíl od těch, kteří konzumovali denně 6700 kJ!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, nepřehánějte to s emocemi. Je jasné, že je k vám nadřízený nespravedlivý a asi si na vás zasedl, hořkost a hádky ale k ničemu nepovedou. Stejně by vám konflikt nepomohl, šéf vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme