6 kroků k větším očím: Tyto triky fungují i bez zásahu plastického chirurga | Foto: iStock

Foto: iStock

6 kroků k větším očím: Tyto triky fungují i bez zásahu plastického chirurga

Dekorativní kosmetika existuje především proto, aby zvýraznila naše klady a zahladila nedostatky na kráse. Jestli vám příroda sama od sebe nenadělila oči jako dvě studny, nevadí. Právě pomocí kosmetiky je můžete lehce zvýraznit.

Krok 1: Báze pod oční stíny

Chcete-li, aby vám líčení na očích vydrželo celý den, je téměř nutností nanést na celé víčko neviditelnou bázi pod oční stíny, která výrazně prodlužuje jejich trvanlivost a sytost barev. Právě líčením docílíte opticky větších očí, proto je důležité, aby se vám během chvíle nesmazalo.

Pokračování 2 / 6

Krok 2: Jeden stín nestačí

Aby vaše oči nezanikly pod nánosem jedné barvy, je potřeba si dát práci a vystínovat je, ideálně alespoň třemi odstíny v podobném tónu. Právě k tomuto účelu se prodávají nejrůznější paletky očních stínů na „kouřové líčení“, které zpravidla obsahují 3 až 4 stíny ve stejném tónu – nejsvětlejší, dva střední a jeden tmavý pro dokonalé vykreslení víčka.

Nejpřesněji oční stíny nalíčíte v případě, že k jejich nanášení použijete kosmetické štětce. Začněte tím, že střední odstín nanesete po celém pohyblivém vrchním víčku. Nyní vezměte nejsvětlejší odstín a naneste ho lehce pod obočí, abyste oči opticky více otevřela. Nejtmavší odstín patří do vnějšího ohybu horního víčka.

Pokračování 3 / 6

Krok 3: Naučte se s linkami

Popularita očních linek je zřejmě nesmrtelná a není divu. S tvarem vašich očí totiž dokážou hotové zázraky, což věděla už Kleopatra – následovaná nejvýraznějšími ženami historie i šoubyznysu. Aplikace sytě černé tenké oční linky k linii očních řas na horním víčku totiž nejen opticky prodlouží vaše řasy, ale také zvětší vaše oči.

Pokračování 4 / 6

Krok 4: Nechte oči zářit

Vnitřní koutek oka a hranu spodního víčka lehce obtáhněte světlou tužkou na oči, ideálně ne v čistě bílém, ale spíše v krémovém nebo slonovinovém odstínu. Snadno tak rozzáříte svůj pohled.

Pokračování 5 / 6

Krok 5: Kouzlo řasenky

Ach, kde by ženy byly bez řasenky? Překvapuje vás, že právě řasenka je nejpoužívanějším produktem dekorativní kosmetiky? Nás ne. Pokud totiž naleznete tu, která sedí vašim řasám, dokáže je krásně prodloužit, natočit a dodat jim hustotu. Chcete-li své řasy opravdu dokonale zvýraznit, použijte pod svou oblíbenou řasenku ještě bázi, která řasy vyživí, ochrání a přitom dokonale oddělí a natočí.

Pokračování 6 / 6

Krok 6: Nezapomeňte na obočí

Posledním krokem k tomu, aby vaše oči byly tím prvním, co na vás přitáhne pozornost okolí, je postarat se o obočí. Zapomeňte na úzké, ostré linky, které frčely tak před dvaceti lety, a místo toho jen upravte přirozený tvar svého obočí a vykreslete ho tužkou nebo stínem odpovídajícím přirozené barvě vašeho obočí.

Doporučujeme

Články odjinud