6 potravin, které byste měli jíst, pokud vám chybí hormon estrogen

14. 6. 2021
Estrogen je ženský pohlavní hormon, který má vliv nejen na menstruační cyklus, ale ovlivňuje také zdraví kostí a cév a podporuje metabolismus. Jeho vyvážená hladina je tedy nezbytná, jak si ji zajistit?

Chrání kosti i cévy

Vyvážená hladina estrogenu je nezbytná pro zdravé tělo a mysl. Estrogen je pohlavní hormon, který je zodpovědný za funkční reprodukční systém či pravidelnost menstruace. Řídí také ovulaci, podporuje zrání vajíček a je nezbytný během gravidity. Estrogen též chrání kosti a cévy, ovlivňuje libido a metabolismus, má vliv na kontrolu cholesterolu. Jak je vidět, estrogen je opravdu velmi potřebný hormon.

Přitom podle studií trpí na světě až 80 procent žen nerovnováhou estrogenu, jejíž příčinou je mimo jiné stres, nemoc, nezdravé stravovací návyky, špatný spánek, vysoká hladina kortizolu, perimenopauza a menopauza. Dobrou zprávou je, že tuto nerovnováhu lze částečně nebo i velmi výrazně regulovat pomocí určitých potravin. Které to jsou?

VIDEO: Co pomáhá na menstruační bolesti a co je to vlastně PMS?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Merkur bude až do 10. února v blahodárném spojení s Uranem, proto na sobě pilně pracujte. I když se v tomto období cítíte více unavení, neklesejte na mysli. Všechno se vám podaří dotáhnout…