6 tipů, jak jíst více vlákniny v ideální kombinaci se sacharidy

4. 7. 2020
6 tipů, jak jíst více vlákniny v ideální kombinaci se sacharidy
Máte ve svém jídelníčku dostatek vlákniny? I když vláknina vám přináší minimum energie, je velmi důležitá a pokud ji navíc správně nakombinujete se sacharidy a přidáte kvalitní bílkovinu, prospějete svému zdraví i tělesné hmotnosti.

V čem spočívá prospěšnost vlákniny?

Vláknina tvoří základní složku potravy. Je obsažená v rostlinných potravinách, a přestože je prakticky nestravitelná a nezískáme z ní žádnou energii, je pro zdravé fungování organismu nepostradatelná. „Vláknina je dobrým pomocníkem při boji proti civilizačním chorobám, ať už jde o srdeční onemocnění, cukrovku, trávicího ústrojí, vysokou hladinu cholesterolu, obezitu či dokonce rakovinu. Pomáhá i při léčbě zácpy, hemeroidů, syndromu podrážděného střeva a oblíbená je také při snaze zhubnout. Rozpustná vláknina dokáže zvýšit objem stravy, díky čemuž máme delší pocit sytosti,“ uvádí Ing. Michaela Ryglová, odborná garantka výživy společnosti BONAVITA.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, zapomeňte na trable a nedorozumění z minulého týdne, protože se před vámi otevírá úplně nová etapa. Merkur kraluje ve znamení Blíženců a stojí v příznivém postavení k vašemu…