6 triků, jak vylepšit svou kávu o vitaminy a antioxidanty a posílit imunitu

22. 3. 2020
6 triků, jak vylepšit svou kávu o vitaminy a antioxidanty a posílit imunitu
Ve své ranní kávě si kromě kofeinu můžete dopřát i pořádnou dávku vitaminů, antioxidantů a dalších výživných látek. Kromě ranního probuzení si tak zlepšíte náladu, dopřejete si extra dávku energie, pomůžete svému srdci a zlepšíte i svůj sexuální život. Vyzkoušejte jeden z těchto šesti doplňků a vaše tělo vám poděkuje.

Posypte kávu skořicí, prospějete srdci

Skořice se používá jako koření i léčivo po tisíce let, patří mezi silné antioxidanty a obsahuje 41 zdraví přínosných sloučenin. Podle studie, kterou vědci provedli na myších, pomáhá ochránit srdce a mozek, další vědecká studie na lidských buňkách zase naznačuje, že dokáže snížit riziko vzniku rakoviny. Dokáže též posilnit imunitní systém. Připravit chutný šálek kávy je jednoduché – vmíchejte půl lžičky skořice do již hotové kávy nebo vařte kávu s jednou lžičkou koření. Při výběru skořice hledejte tu s označením cejlonská, která je též známá jako pravá skořice. Ačkoliv je složitější ji v obchodě objevit a také bývá o něco dražší, je mnohem kvalitnější než běžněji prodávaná skořice cassia. Ta obsahuje vyšší množství rostlinné sloučeniny kumarinu, jehož konzumace ve vysokých dávkách je považována za nebezpečnou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte takovou nostalgickou náladu a nevíte, co bude další měsíc. Přehoupli jste se do skutečného podzimu, léto už je opravdu pryč. To je vám moc líto a těžko se s tím smiřujete. Hlavně…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty