6 triků, jak vylepšit svou kávu o vitaminy a antioxidanty a posílit imunitu

11. 3. 2021
6 triků, jak vylepšit svou kávu o vitaminy a antioxidanty a posílit imunitu
Ve své ranní kávě si kromě kofeinu můžete dopřát i pořádnou dávku vitaminů, antioxidantů a dalších výživných látek. Kromě ranního probuzení si tak zlepšíte náladu, dopřejete si extra dávku energie, pomůžete svému srdci a zlepšíte i svůj sexuální život. Vyzkoušejte jeden z těchto šesti doplňků a vaše tělo vám poděkuje.

Posypte kávu skořicí, prospějete srdci

Skořice se používá jako koření i léčivo po tisíce let, patří mezi silné antioxidanty a obsahuje 41 zdraví přínosných sloučenin. Podle studie, kterou vědci provedli na myších, pomáhá ochránit srdce a mozek, další vědecká studie na lidských buňkách zase naznačuje, že dokáže snížit riziko vzniku rakoviny. Dokáže též posilnit imunitní systém. Připravit chutný šálek kávy je jednoduché – vmíchejte půl lžičky skořice do již hotové kávy nebo vařte kávu s jednou lžičkou koření. Při výběru skořice hledejte tu s označením cejlonská, která je též známá jako pravá skořice. Ačkoliv je složitější ji v obchodě objevit a také bývá o něco dražší, je mnohem kvalitnější než běžněji prodávaná skořice cassia. Ta obsahuje vyšší množství rostlinné sloučeniny kumarinu, jehož konzumace ve vysokých dávkách je považována za nebezpečnou.

Podívejte se na video a zjistěte kdy u nás byla otevřena první kavárna a jestli je oblíbená více než klasický čaj.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Profesní svět vám leží u nohou a nadřízený je s vámi plně spokojený. Na vše se soustředíte a vše stíháte splnit v termínu. Někteří kolegové vám však začínají závidět a vy byste měli být ve…