6 večerních rituálů, které vám pomůžou hubnout

6 večerních rituálů, které vám pomůžou hubnout

Co kdybyste mohla hubnout jen díky tomu, že změníte svoje večerní rituály? Zní to až moc jednoduše, než že by to mohla být pravda? A vidíte, je to tak. Dobrý vydatný spánek je totiž jeden z nejúčinnějších způsobů, který vám pomůže při hubnutí. A je několik způsobů, jak ho můžete docílit.

1. Jóga před spaním

Zacvičit si jógu ještě před tím, než půjdete spát, je skvělý způsob, jak uvolnit před spaním nejen tělo, ale i mysl. Pokud do jógových cviků „přiberete“ i dechová cvičení, aktivujete parasympatický nervový systém, který vám pomůže snížit napětí, a vy budete spát ještě lépe.

Pokračování 2 / 6

2. Žádný „šláftruňk“

Pití alkoholu před spaním může narušit kvalitu vašeho spánku. Proč? Tělo si potřebuje poradit s cukrem, který je v alkoholu, zatímco budete spát – takže si nemůže úplně odpočinout. Studie univerzity v Melbourne také potvrdila, že pokud večer pijete alkohol, s vaším mozkem se děje něco podobného, jako kdybyste dostala malou ránu elektrickým proudem. Raději si tu skleničku před spaním pro příště odpusťte.

Pokračování 3 / 6

3. Vypněte

Půl hodiny před tím, než půjdete spát, byste měla mít klid. Od televize, počítače, mobilního telefonu. Relaxační hudba nebo dobrá kniha před spaním vám pomůžou, abyste se uklidnila a posléze také dobře vyspala.

Zdeňka Pohlreichová: Závidím manželovi, že zhubnul patnáct kilo. Podívejte se na video.

Pokračování 4 / 6

4. Dejte si sklenici mléka

Jít spát s prázdným žaludkem není vždycky to pravé ořechové – může se pak stát, že se v noci vzbudíte se svíravým pocitem hladu a půjdete vyrabovat lednici. Lepší je vypít před spaním sklenici vlažného mléka nebo sníst pár lžiček přírodního jogurtu.

Mléčné produkty pomáhají budovat svalovou hmotu ve spánku a tvorba svalů je zase ten nejlepší způsob, jak zvýšit rychlost metabolismu a spálit kalorie.

Pokračování 5 / 6

5. Vypněte topení

Rozhodně nespěte v přetopené místnosti. V chladu se vám bude lépe usínat a co víc – chlad totiž pomáhá zrychlit váš metabolismus. Tělo totiž v zimě produkuje zdravý tuk, který pomáhá spalovat kalorie, zatímco se tvoří tělesné teplo, aby vám nebyla zima.

Pokračování 6 / 6

6. Zhasněte

Studie oxfordské univerzity prokázala, že ženy, které spaly v místnostech se zataženými závěsy, měly o 21 % menší pravděpodobnost, že budou obézní než ty, které spaly v místnostech plných světla.

Důvodem je, že světlo může snížit v těle produkci melatoninu, který je zodpovědný za kvalitu vašeho spánku. Je to jednoduché – když je světlo, tělo se začne připravovat k aktivitě, zatímco když je tma, všechno v těle odpočívá a regeneruje.

Hanka zhubla 18 kilo ve svých 63 letech. Jde to! Podívejte se na video.

Doporučujeme

Články odjinud