6 věcí, na kterých stojí kvalitní vztah: Dodržujte je vždy a za každou cenu

6 věcí, na kterých stojí kvalitní vztah: Dodržujte je vždy a za každou cenu

Každá máme svou hlavu, své nálady, své priority. A každé z nás občas docházejí síly i chuť se handrkovat. Není to nutné, když od samého začátku vztahu budeme trvat na věcech, které jsou pro spokojené soužití klíčové. A mějte na paměti i to, že i když jste hned na startu nenastavila pravidla, nikdy není pozdě začít.

Musíte mít svobodu

Vy nejste majetkem partnera a on není majetkem vaším. V důležitých věcech je hezké a potřebné sdílet, radit se a třeba se i přít, myslete ale na to, že se to nerovná absolutní kontrole každé minuty života toho druhého. To je jen cesta do pekel. Kdo se moc ptá, moc se dozví.

Proč nás vztahy mění? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Musíte spolu mluvit

Potlačované a pod koberec zametávané problémy možná zmizí, ale jen na chvilku. Dřív nebo později se objeví, ale pokud nebudete o potížích mluvit, smetou vás nakonec silou tsunami. Nemusíte se pitvat v každé prkotině, ale rozhodně byste měla říct, když se vám něco nelíbí a když se cítíte špatně. Jedině tak dáte tomu druhému šanci, aby s tím něco udělal, protože čekat od něj, že umí číst myšlenky, to vážně nemůžete.

Pokračování 3 / 6

Musíte být velkorysá

To, že se jeden z vás špatně vyspal a je na toho druhého protivný, je docela normální a přirozené. Nikdo z nás není pořád vyladěný a netančí životem s písní na rtech. Takže když ten druhý není zrovna usměvavý, neotloukejte mu to o hlavu a nedělejte scény. Možná budete brzy ráda, když i vaše špatné rozpoložení nebude nikdo rozmazávat.

Pokračování 4 / 6

Musíte si uvědomit, že když nejde o život, nejde o nic

Možná vás v životě už potkala nějaká velká bolest. Pokud ne, buďte ráda. A pokud ano, asi už víte, že nejdůležitější opravdu je, abychom byli zdraví. Všechno ostatní se dá ovlivňovat, řešit, přežít. Takže nedělejte z komára velblouda a netrapte se maličkostmi. Není umyté nádobí? Dobře, naštve to, ale ruku na srdce – slunce kvůli tomu nepřestane vycházet!

Pokračování 5 / 6

Musíte být trpělivá

Ono prostě nejde všechno vyřešit hned. A dokonce většinou ani není dobré lámat závažné věci přes koleno. I když jste naštvaná a všechno nasvědčuje tomu, že nejspíš explodujete, zkuste zhluboka dýchat. Všechno má svůj čas, a speciálně to platí o hledání řešení. Najdete ho. Naučte se být trpělivá a všechno si raději trochu promyslete, než se pustíte do spílání a konfrontací. Znáte to – trpělivost růže přináší…

Pokračování 6 / 6

Musíte o vztah pečovat

Pravidlo, které platí pro každý vztah a partnerský vztah není výjimkou. Když dáte na první místo ve svém životě práci a zároveň chcete mít fungující partnerství, bude nejspíš nejlepší se s někým poradit, jak tyto dvě veličiny skloubit. Jinak se vám může začít pod rukama drolit obojí – soukromí i kariéra. Pokud si přejete mít kvalitní vztah, musíte pro to něco udělat.

Doporučujeme

Články odjinud