6 způsobů, jak investovat v roce 2019

26. 7. 2019 Prezentace klienta
6 způsobů, jak investovat v roce 2019
Chcete se už konečně odhodlat a své finance nějak investovat, ale nevíte, kde začít? Překonejte vlastní strach a nejistotu a podívejte, jakými způsoby se dá dnes investovat. A že to není až taková věda, jak se na první pohled zdá.

Proč investovat?

Pokud máte na svém spořicím účtu naspořeno poměrně dost peněz a zároveň víte, že v dohledné době nepotřebujete pokrýt své výdaje, je ideální doba začít investovat. Investicí zhodnotíte své stávající finance, které pak později využijete třeba na pořízení nemovitosti nebo na rekonstrukci bytu či domu. V tomto ohledu se vám nabízí hned několik možností. Své peníze můžete zhodnotit skrze podílové fondy, investovat do měny nebo využít robotického investování.

1. Investujte do podílového fondu

U podílového fondu jde o určitou formu kolektivního investování, kdy se stanete spoluvlastníkem akcií, dluhopisů nebo komodit. Investovat můžete jak jednorázově, tak i pravidelně. Podílové listy si můžete nechat a počkat na jejich zhodnocení, nebo je časem prodat a své finance tak získat zpět. Výhodou je, že dnes už nemusíte být nutně klientem dané banky, abyste u ní sjednali smlouvu o investičních službách. Doporučujeme tedy vybrat si banku, jejíž podmínky a vnitřní politika vám nejvíce vyhovuje.

2. Investujte na burze

I na burze můžete zúročit své finance a investovat třeba do cenných papírů nebo komodit, jejichž cena se vždy odvíjí od aktuální nabídky a poptávky. Vždy ale dobře zvažujte, do které společnosti se vyplatí investovat a do které nikoliv. Můžete investovat do velké korporace, ale i do start-up firmy. V Česku je nejznámější Burza cenných papírů Praha. K obchodování na burzách musíte nejprve získat přístup, konkrétně třeba přes vybranou banku a její online aplikaci.

3. Investujte do měny

Velkým trendem dnešní doby je investování do měny Bitcoin, protože právě ta vám může zajímavě zhodnotit vaše finance. Jedná se o první kryptoměnu, která nespadá pod žádnou konkrétní zemi. Hodnota Bitcoinu se neustále mění, proto se vyplatí ho nakoupit, nějakou chvíli počkat a poté prodat za výhodnější kurz. Jde však o poměrně nestabilní měnu, u které nemůžete dost dobře odhadnout její zítřejší hodnotu.

4. Investujte do nemovitosti  

Říká se, že nejvíce se dnes vyplatí investovat do nemovitosti. V zásadě lze tedy říci, že jakmile koupíte byt či dům, vždy máte jistotu velmi výhodné investice. Navíc nemovitost pak můžete zrekonstruovat a její hodnotu tak zvýšit. Pokud nemovitost neshledáte jako ideálním místem pro život, můžete ji pronajmout, nebo později prodat za mnohem vyšší částku, než za kterou jste ji původně pořídili.

5. Investujte a půjčte někomu jinému  

Další možností je investovat finance formou P2P, tedy tak, že půjčíte například start-upistům či začínajícím podnikatelům na uskutečnění jejich projektů či business plánů. Na internetu najdete různé portály, kde lidé žádají o tento typ půjček a vy jim tak můžete jako spoluinvestor pomoci. Stačí si jen vybrat někoho, jehož plán se vám líbí a rádi byste mu pomohli. Investovaná částka se vám pak dostává zpět i s nastavenými úroky.

6. Využijte robotické investování

Existuje také spousta internetových online nástrojů, se kterými můžete snadno investovat z pohodlí domova. Jedná se o tzv. robotické investování do akcií, kde si sami nastavíte riziko návratnosti investic. Robot pak za vás sleduje trh a nakupuje akcie. K běžnému investování je mnohdy potřeba vysoký kapitál, nicméně zde jsou i u počátečních investic poměrně malé poplatky.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastávající den bude skoro bez obláčku. Je ovšem pravda, že se musíte postarat o jednoho člena rodiny, který má velké starosti. Podpoříte ho. Dopřejte si s rodinou kapku kultury a vyrazte…

Nejčtenější články

Doporučujeme