7 hříchů módy

5. 9. 2001
7 hříchů módy
Sedm; s tímto velmi oblíbeným číslem představuje módní dům TAIZA dne 19. září 2001 svou novou kolekci pro podzim - zima 2001, kterou pro vás jako vždy navrhl jeho dvorní návrhář a tvůrce Osmany R. Laffita.

7 hříchů módy

Sedm; s tímto velmi oblíbeným číslem představuje módní dům TAIZA dne 19. září 2001 svou novou kolekci pro podzim - zima 2001, kterou pro vás jako vždy navrhl jeho dvorní návrhář a tvůrce Osmany R. Laffita.

Klepněte pro větší obrázek Sedm jako sedm hříchů z Bible - pýcha, obžerství, lakota, smilstvo, lenost, zlost, závist.
Sedm témat, která inspirovala spisovatele, filmové tvůrce a nyní i módního návrháře Osmany Laffita při zpracování jeho prezentované kolekce. Jak již bývá pro TAIZU zvykem, představit kolekci netradičním způsobem, tak i tentokráte budete moci shlédnout něco tak neobvyklého, až se vám bude tajit dech. V té době módní show přilétá do Prahy česká top modelka Tereza Maxová, aby na přání návrháře prezentovala kolekci.

"V kolekci je spousta věcí, které vypovídají o změně století. Po pravdě, když se podíváte kolem sebe, tak vidíte, jak život plyne a to je to, co jsem chtěl ukázat prostřednictvím této prezentované kolekce, ale v rozdílném stylu než tradičně dělám. Měl jsem představu o šokujícím zpracování. Nesnáším to, ale nakonec jsem toho dosáhnul. A velmi ironickým způsobem. Kolekce Sedm hříchů je o všech věcech, které lidé mají rádi. Zakázané ovoce nejlépe chutná…", směje se Osmany Laffita.

Padesát modelů je v kolekci prezentováno přirovnáním k existenci oslnivé ženy a andělům představujících každý kapitalistický hřích. Kolekce TAIZA podzim - zima 2001, narozdíl od kolekcí jiných módních salónů, není černá. "Černá barva je určena pro pohřeb, smutek, je bez nápadu. Samozřejmě i v mé kolekci se černá barva vyskytuje, ale pokud se každý den obléknete do stejné barvy, brzy vás to omrzí", říká Osmany.

Klepněte pro větší obrázek Dvoukomplety, univerzálnost a volně kombinovatelné varianty jednotlivých Osmanových modelů jsou již tradicí. TAIZA vám nabízí okouzlující model s leopardím vzorkem, který lze volně kombinovat s překrásným pončo z vlny v krémové barvě a nebo třeba i s krátkým bavlněným sakem s knoflíky leopardího motivu. Pro mladší zákaznice TAIZA nabízí třpytivé zelené halenky, které s trochou mladistvé rebelie upozorňují na její eleganci. Na tělo těsné vínové a stříbrné večerní šaty, střihy podporující vysoce vyzdvižená prsa či dlouhý kabát olemovaný krystaly bude vzbuzovat u mužů dojem, pro který se za vámi nejednou ohlédnou.

Materiály, které jsou v současné době na mezinárodním trhu navrhovány, jsou natolik specifické, že i krejčí a švadlena potřebují pravidelná školení o tom, jak s těmito novými materiály pracovat. "Móda je zábavná, není to pouze hra s materiály a stylem, je to hra s lidskými touhami být v těchto modelech viděn. "V této hře žádné schovávání se! Žena je tak krásná a žádoucí, neboň je elegantní a elegance překoná čas", říká Osmany. "Být žádoucí je pro ženu poctou."
"A" linie zimní řady dává v kolekci podzim - zima 2001 jakýsi vzhled sedmdesátých let. Podle Osmanových slov, "nové Twiggy by mohlo být kombinovatelné s mnohými modely. Doufám, že si vzpomínáte na Twiggy?".

Máte-li zájem vstupenky na přehlídku té nejžhavější kolekce této sezóny, kontaktujte přímo pořádající společnost Eurexa na telefonním čísle 02 - 57 31 54 87 či na e-mailu info@taiza.com.

A pokud se na show nedostanete, sledujte náš magazín Dáma.cz , přineseme vás obsáhlou reportáž včetně fotografií.

autor: Simona Kerberová
Děkujeme za spolupráci sl. Renatě Kielbové se společnosti Eurexa spol. s r. o.
Foto: Vladimír Štros, Simona Kerberová (Tereza Maxová)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte problém se svým dopravním prostředkem, tak už neodkládejte řešení. Je ten nejlepší čas pro větší opravu, prodej nebo koupi automobilu. Nesmíte se ale nechat opít rohlíkem.…

Nejčtenější články