7 hříchů módy

5. 9. 2001
7 hříchů módy
Sedm; s tímto velmi oblíbeným číslem představuje módní dům TAIZA dne 19. září 2001 svou novou kolekci pro podzim - zima 2001, kterou pro vás jako vždy navrhl jeho dvorní návrhář a tvůrce Osmany R. Laffita.

7 hříchů módy

Sedm; s tímto velmi oblíbeným číslem představuje módní dům TAIZA dne 19. září 2001 svou novou kolekci pro podzim - zima 2001, kterou pro vás jako vždy navrhl jeho dvorní návrhář a tvůrce Osmany R. Laffita.

Klepněte pro větší obrázek Sedm jako sedm hříchů z Bible - pýcha, obžerství, lakota, smilstvo, lenost, zlost, závist.
Sedm témat, která inspirovala spisovatele, filmové tvůrce a nyní i módního návrháře Osmany Laffita při zpracování jeho prezentované kolekce. Jak již bývá pro TAIZU zvykem, představit kolekci netradičním způsobem, tak i tentokráte budete moci shlédnout něco tak neobvyklého, až se vám bude tajit dech. V té době módní show přilétá do Prahy česká top modelka Tereza Maxová, aby na přání návrháře prezentovala kolekci.

"V kolekci je spousta věcí, které vypovídají o změně století. Po pravdě, když se podíváte kolem sebe, tak vidíte, jak život plyne a to je to, co jsem chtěl ukázat prostřednictvím této prezentované kolekce, ale v rozdílném stylu než tradičně dělám. Měl jsem představu o šokujícím zpracování. Nesnáším to, ale nakonec jsem toho dosáhnul. A velmi ironickým způsobem. Kolekce Sedm hříchů je o všech věcech, které lidé mají rádi. Zakázané ovoce nejlépe chutná…", směje se Osmany Laffita.

Padesát modelů je v kolekci prezentováno přirovnáním k existenci oslnivé ženy a andělům představujících každý kapitalistický hřích. Kolekce TAIZA podzim - zima 2001, narozdíl od kolekcí jiných módních salónů, není černá. "Černá barva je určena pro pohřeb, smutek, je bez nápadu. Samozřejmě i v mé kolekci se černá barva vyskytuje, ale pokud se každý den obléknete do stejné barvy, brzy vás to omrzí", říká Osmany.

Klepněte pro větší obrázek Dvoukomplety, univerzálnost a volně kombinovatelné varianty jednotlivých Osmanových modelů jsou již tradicí. TAIZA vám nabízí okouzlující model s leopardím vzorkem, který lze volně kombinovat s překrásným pončo z vlny v krémové barvě a nebo třeba i s krátkým bavlněným sakem s knoflíky leopardího motivu. Pro mladší zákaznice TAIZA nabízí třpytivé zelené halenky, které s trochou mladistvé rebelie upozorňují na její eleganci. Na tělo těsné vínové a stříbrné večerní šaty, střihy podporující vysoce vyzdvižená prsa či dlouhý kabát olemovaný krystaly bude vzbuzovat u mužů dojem, pro který se za vámi nejednou ohlédnou.

Materiály, které jsou v současné době na mezinárodním trhu navrhovány, jsou natolik specifické, že i krejčí a švadlena potřebují pravidelná školení o tom, jak s těmito novými materiály pracovat. "Móda je zábavná, není to pouze hra s materiály a stylem, je to hra s lidskými touhami být v těchto modelech viděn. "V této hře žádné schovávání se! Žena je tak krásná a žádoucí, neboň je elegantní a elegance překoná čas", říká Osmany. "Být žádoucí je pro ženu poctou."
"A" linie zimní řady dává v kolekci podzim - zima 2001 jakýsi vzhled sedmdesátých let. Podle Osmanových slov, "nové Twiggy by mohlo být kombinovatelné s mnohými modely. Doufám, že si vzpomínáte na Twiggy?".

Máte-li zájem vstupenky na přehlídku té nejžhavější kolekce této sezóny, kontaktujte přímo pořádající společnost Eurexa na telefonním čísle 02 - 57 31 54 87 či na e-mailu info@taiza.com.

A pokud se na show nedostanete, sledujte náš magazín Dáma.cz , přineseme vás obsáhlou reportáž včetně fotografií.

autor: Simona Kerberová
Děkujeme za spolupráci sl. Renatě Kielbové se společnosti Eurexa spol. s r. o.
Foto: Vladimír Štros, Simona Kerberová (Tereza Maxová)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině měsíce se cítíte báječně, a proto je i první pracovní den úspěšný. Nepocítíte žádný shon ani nadměrný stres. Všechno bude probíhat skvěle a bez potíží. Najednou se vám daří a…

Nejčtenější články

Doporučujeme