7 lahodných receptů z medvědího česneku: Fungují i proti nemocem | iStock

iStock

7 lahodných receptů z medvědího česneku: Fungují i proti nemocem

Období medvědího česneku pomalu začíná, a proto by byla škoda ho promeškat! Možná vás překvapí, kolik skvělých jídel si můžete připravit, ať už se rozhodnete pro polévku, omeletu nebo pesto. Myslete i na to, že zařazení medvědího česneku do jídelníčku funguje jako prevence proti nemoci a posiluje vaši imunitu.

Medvědí česnek roste na vlhčích místech, v údolí potoků, ale můžete ho pěstovat i na zahradě, pokud máte stinné vlhčí místo. V teplejších oblastech začíná růst již ke konci února, v chladnějších později. Záleží tedy hodně na lokalitě. Medvědí česnek roste až do června, doporučuje se ho ale sbírat jen do doby, než začne kvést bílými kvítky. Konec sezóny tak přichází koncem dubna či v průběhu května. Pokud si tedy nasbíráte či vypěstujete medvědí česnek, co z něj můžete připravit?

Úvodní foto: iStock

Mrkněte na video, kde najdete těstoviny s medvědím česnekem: 

Risotto z medvědího česneku

Pravé italské risotto se připravuje ze speciální rýže a postupně se podlévá vývarem a bílým vínem. Stejně jako u všech pokrmů, kde se používá, i tady vybírejte sušší víno, a to pouze takové, které byste sami vypili i normálně. Kvalita je vždy znát! Recept na Risotto z medvědího česneku najdete zde.

Máslo s medvědím česnekem

Jednoduchá variace ochuceného másla, které lze dělat celoročně s bylinkami, tentokrát s medvědím česnekem. Nezapomeňte dát máslo do lednice na pár hodin, aby pořádně ztuhlo do požadovaného tvaru. Recept na Máslo s medvědím česnekem najdete zde.

Pesto z medvědího česneku

Rychlovka, která nezklame jak na chlebu, tak v těstovinách! Pesto umí skvěle dochutit velké množství pokrmů, a když zrovna nemáte inspiraci, přidejte ho do salátové zálivky! Recept na Pesto z medvědího česneku najdete zde.

Polévka z medvědího česneku

Vypadá jako špenátová, ale chuť má o dost výraznější a štiplavější. Na přípravu polévky si připravte větší množství medvědího česneku a nezapomeňte ji zjemnit smetanou. Recept na Polévku z medvědího česneku najdete zde.

Domácí lékárna: Na co pomáhá cibule?

Vaječná omeleta s medvědím česnekem

Medvědí česnek si zamilujete natolik, že ho budete chtít dávat všude! Nejenom že má zdraví prospěšné účinky, ale v kombinaci s rozšlehanými vejci už nepotřebuje výsledná omeleta tolik solit, chuť je totiž velmi výrazná. Recept na Vaječnou omeletu s medvědím česnekem najdete zde.

Bramborové nočky s medvědím česnekem

Noky se nejčastěji doplňují se smetanovou omáčkou, a jinak tomu není ani v případě medvědího česneku. Recept na Bramborové nočky s medvědím česnekem najdete zde.

Omáčka s medvědím česnekem

Medvědí česnek můžete použít jako základ i jako dochucovadlo na konec. Žampiony v receptu můžete nahradit směsí lesních hub, po obojím se jenom zapráší! Recept na Omáčku s medvědím česnekem najdete zde.

Další recepty z medvědího česneku najdete ZDE.

Doporučujeme

Články odjinud