7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout

20. 3. 2022
7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout
V neděli 20. března 2022 nastává jarní rovnodennost. Slunce se vrací, přichází rovnováha světla a tmy, čas jako stvořený pro očistu a nový začátek. Třeba nám tento magický okamžik pomůže zahnat koronavirus. Minimálně ho využijte ke zvýšení vlastní energie.

Silný den

Den jarní rovnodennosti je nabitý silou a energií. Určitě si v neděli ráno přivstaňte, abyste nepropásla východ slunce, které bude u nás vycházet v 6:06, a to přímo na východě. Pokud to nestihnete, tak pak si vychutnejte jeho západ v 18:16, kdy slunce zapadne přesně na západě. Vlastní rovnodennost pak nastává v 17:16.

Slunce v tento den vstupuje do znamení Berana, a ač to podle počasí nevypadá, nastává první jarní den. Už v pradávnu si lidé uvědomovali, že se jedná o významný den, v mnoha kulturách to byl začátek nového roku. Ve starověké Babylonii na základě sledování slunovratů a rovnodennosti vytvořili první kalendář. Jarní rovnodennost slavili Keltové, Germáni, Mayové, Řekové i Římané. Tento den je počátkem kalendáře zřejmě nejstaršího existujícího náboženství – zoroastrismu. Křesťané pak od stejné události počítají Velikonoce.

V Evropě s příchodem jara končilo období zimního strádání, naši předci slavili jarní rovnodennost jako svátek nového života a plodnosti. Lidé očišťovali sebe i svá obydlí, topily se Morany, zapalovaly ohně a na okraje polí nebo zahrádek se zapichovaly rozkvetlé kočičky, aby ochránily úrodu (kočičky dodnes hrají důležitou roli na Květnou neděli u katolíků).

Byla by zkrátka škoda, kdybyste i vy nevyužila tento den k novému začátku a očistě. Jak tedy na to? Zkuste následujících sedm rituálů

TIP NA VIDEO: Jak se s příchodem jarní rovnodennosti očistit? Zkuste jarní detox

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nadřízený je s vámi natolik spokojený, že vám svěří důležitý úkol. Jakmile se to dozvíte, budete v sedmém nebi. Ihned se chopíte své šance a dáte do toho všechno. Z práce přijdete domů…