7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout

20. 3. 2020
7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout
V pátek 20. března 2020 nastává jarní rovnodennost. Slunce se vrací, přichází rovnováha světla a tmy, čas jako stvořený pro očistu a nový začátek. Třeba nám tento magický okamžik pomůže zahnat koronavirus. Minimálně ho využijte k zvýšení vlastní energie.

Den jarní rovnodennosti je nabitý silou a energií. Určitě si v pátek ráno přivstaňte, abyste nepropásla východ Slunce, které bude u nás vycházet v 6:03, a to přímo na východě. Pokud to nestihnete, tak pak si vychutnejte jeho západ v 18:15, kdy Slunce zapadne přesně na západě. Vlastní rovnodennost pak nastává v 17:16.

Slunce v tento den vstupuje do znamení Berana, a ač to podle počasí nevypadá, nastává první jarní den. Už v pradávnu si lidé uvědomovali, že se jedná o významný den, v mnoha kulturách to byl začátek nového roku. Ve starověké Babylónii na základě sledování slunovratů a rovnodennosti vytvořili první kalendář. Jarní rovnodennost slavili Keltové, Germáni, Mayové, Řekové i Římané. Tento den je počátkem kalendáře zřejmě nejstaršího existujícího náboženství – zoroastrismu. Křesťané pak od stejné události počítají Velikonoce.

V Evropě s příchodem jara končilo období zimního strádání, naši předci slavili jarní rovnodennost jako svátek nového života a plodnosti. Lidé očišťovali sebe i svá obydlí, topily se Morany, zapalovaly ohně a na okraje polí nebo zahrádek se zapichovaly rozkvetlé kočičky, aby ochránily úrodu (kočičky dodnes hrají důležitou roli na Květnou neděli u katolíků).

Byla by zkrátka škoda, abyste i vy nevyužila tento den k novému začátku a očistě. Jak tedy na to? Zkuste následujících sedm rituálů

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Volné dny strávíte v klidném tempu, bohužel ne v pohodové rodinné náladě. Pokud jste svobodní, čekají vás příjemnější okamžiky a milostná vzplanutí. Bohužel zadaní budou snášet napjatou…