7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout

20. 3. 2020
7 rituálů pro jarní rovnodennost: Jak se očistit a omládnout
V pátek 20. března 2020 nastává jarní rovnodennost. Slunce se vrací, přichází rovnováha světla a tmy, čas jako stvořený pro očistu a nový začátek. Třeba nám tento magický okamžik pomůže zahnat koronavirus. Minimálně ho využijte k zvýšení vlastní energie.

Den jarní rovnodennosti je nabitý silou a energií. Určitě si v pátek ráno přivstaňte, abyste nepropásla východ Slunce, které bude u nás vycházet v 6:03, a to přímo na východě. Pokud to nestihnete, tak pak si vychutnejte jeho západ v 18:15, kdy Slunce zapadne přesně na západě. Vlastní rovnodennost pak nastává v 17:16.

Slunce v tento den vstupuje do znamení Berana, a ač to podle počasí nevypadá, nastává první jarní den. Už v pradávnu si lidé uvědomovali, že se jedná o významný den, v mnoha kulturách to byl začátek nového roku. Ve starověké Babylónii na základě sledování slunovratů a rovnodennosti vytvořili první kalendář. Jarní rovnodennost slavili Keltové, Germáni, Mayové, Řekové i Římané. Tento den je počátkem kalendáře zřejmě nejstaršího existujícího náboženství – zoroastrismu. Křesťané pak od stejné události počítají Velikonoce.

V Evropě s příchodem jara končilo období zimního strádání, naši předci slavili jarní rovnodennost jako svátek nového života a plodnosti. Lidé očišťovali sebe i svá obydlí, topily se Morany, zapalovaly ohně a na okraje polí nebo zahrádek se zapichovaly rozkvetlé kočičky, aby ochránily úrodu (kočičky dodnes hrají důležitou roli na Květnou neděli u katolíků).

Byla by zkrátka škoda, abyste i vy nevyužila tento den k novému začátku a očistě. Jak tedy na to? Zkuste následujících sedm rituálů

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní plány jsou vytříbené, myslíte na každý detail. Najdete chybu tam, kde ji druzí nevidí. Kvůli tomu si vás nadřízený oblíbil. Pokud pracujete ve finančnictví, nemáte šanci na…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty