7. ročník Pochodu proti diabetu 2010

10. 11. 2010
7. ročník Pochodu proti diabetu 2010
Diabetes mellitus 2. typu je považován za výhledově nejnebezpečnější civilizační chorobu, která ovlivňuje stovky milionů životů lidí po celém světě. Mezinárodní federace pro diabetes (IDF) odhaduje, že do roku 2030 bude s diabetem ve světě žít téměř půl bilionu lidí.

Klepněte pro větší obrázek

Přitom se dá tomuto onemocnění v mnoha případech předcházet preventivními opatřeními. I z toho důvodu vznikl v roce 1991 Světový den diabetu (14. 11.), který má lidem připomínat nástrahy této choroby.

7. ročník Pochodu proti diabetu 2010 se bude konat v pátek 12. 11. 2010 právě u příležitosti Světového dne diabetu na různých místech České republiky. Seznam míst najdete na www.dendiabetu.cz.

Hlavní akce budou probíhat v pátek 12. 11. 2010 v Praze na Staroměstském náměstí a v Brně na Náměstí Svobody od 12 do 19h, kde si budou moci zájemci nechat změřit glykemii, cholesterol v krvi, krevní tlak, BMI a další hodnoty.

Modrá barva, která symbolizuje život a zdraví napříč všemi kulturami, odráží nebe, jež spojuje všechny národy, a je barvou vlajky Spojených národů, zasvítí i v České republice. V rámci akcí ke Světovému dni diabetu bude letos 12. 11. na modro nasvícen morový sloup v Brně a Týnský chrám na Staroměstském náměstí v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:
Ve stylu Kate Moss


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Příští dny vás zastihnou v dobré psychické pohodě, což bude podpořeno i skvělou fyzickou formou. Dnes se však ještě budete potýkat s určitými problémy, které si bohužel z valné části…

Nejčtenější články