7 rychlých cviků, díky kterým v kanceláři ani při home office neztuhnete

18. 10. 2022
Koho bolela záda ze sedavého zaměstnání v kanceláři, tomu může home office jeho problém ještě zhoršit: V práci to máme na záchod či do kuchyňky zpravidla dál, jdeme za kolegy i ven na oběd. To vše nás zvedne na delší dobu ze židle a představuje pohyb. Proto i při práci doma myslete na to, abyste se protáhli. Tady je sedm cviků, které během chvilky zvládnete i na jednom metru čtverečním.

Průměrný Čech prosedí více než 8,5 hodiny denně. Naše těla na to přitom vůbec nejsou nastavena. I při práci proto myslete na to, abyste se protáhli, ať už v kanceláři, nebo doma při čím dál častějším home office. „Zkuste si ideálně každou hodinu nebo jen párkrát za den vyzkoušet bleskovou sérii cvičení, kterou v pohodě zvládnete na jednom metru čtverečním,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, jež připravila cviky, které zvládnete za pár minut a efekt je přitom obrovský. Všechny cviky najdete popsané v dalších kapitolách i na fotkách v úvodu článku.

Jaké cviky můžete dělat na gauči? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Každým coulem jste dříči, ale v posledních dnech jste také velmi unavené. Nadřízený vidí, že na všechno nestačíte možná vám dá k ruce pomocníka. O tom, že svěří celý úkol jinému…

Nejčtenější články

Doporučujeme