7 rychlých cviků, díky kterým v kanceláři ani při home office neztuhnete

20. 10. 2020
Koho bolela záda ze sedavého zaměstnání v kanceláři, tomu může home office jeho problém ještě zhoršit: V práci to máme na záchod, do kuchyňky zpravidla dál, jdeme za kolegy i ven na oběd. To vše nás zvedne na delší dobu ze židle a představuje pohyb. Proto i při práci doma myslete na to, abyste se protáhli. Tady je sedm cviků, které během chvilky zvládnete i na jednom metru čtverečním.

Průměrný Čech prosedí více než 8,5 hodiny denně. Naše těla na to přitom vůbec nejsou nastavena. I při práci proto myslete na to, abyste se protáhli, ať už v kanceláři nebo doma při čím dál častějším home office. „Zkuste si ideálně každou hodinu nebo jen párkrát za den vyzkoušet bleskovou sérii cvičení, kterou v pohodě zvládnete na jednom metru čtverečním,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, jež připravila cviky, které zvládnete za pár minut a efekt je přitom obrovský. Všechny cviky najdete popsané v dalších kapitolách i na fotkách v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci směny vám spadne kámen ze srdce, protože se vám nebude dařit podle představ. Jde vidět, že nejste ve své kůži a od nového měsíce očekáváte především nárůst energie. Přeci jen jste…