7 super triků pro krásné vlasy. Odpovědi na vaše nejčastější otázky

26. 2. 2015
Někomu nedrží účes, jiný si zase neví rady s elektrizující hřívou nebo neustále řeší nezvladnatelné kudrliny. Co s tím? To vědí zkušení kadeřníci.

1. Jak to udělat, aby mi účes vydržel tři dny?

„Základem je kvalitní střih a přípravky pro domácí péči. Je také velmi důležité si během dne nesahat do účesu. I nevědomé zastrkávání vlasů za ucho může zničit zbytky objemu,“ upozorňuje Jana Burdová, trojnásobná vítězka soutěže Kadeřník roku.

TRIK: Po celé délce vlasů nastříkejte ultra lehký suchý sprej. Dodá jim vzdušný efekt, jemný matný nádech a přirozeně zvlněný objem. Předkloňte hlavu a aplikujte sprej jemně do vlasů a pak prsty protřepejte.

TIP: Suchý sprej Wind Blown 05, Redken, 370 Kč

2. Jak mít dokonale rovné vlasy?

„Vaše vlasy můžou být buď rovné a načechrané, nebo dokonale, takzvaně asiatsky rovné,“ radí kadeřník Libor Šula.

TRIK: Nejdříve si umyjte vlasy, nejlépe čisticím šamponem a pak použijte silně vyživující masku. Ta běžně prameny hodně zatíží, ale v tomto případě je to správně. Vyfoukejte vlasy přes plochý kartáč, pozor nikoli v předklonu.

Jakmile budou vlasy téměř suché, naneste do nich univerzální krém pro uhlazený lesk. Následně je dosušte přes velký kulatý kartáč, kterým prameny protáhnete směrem dolů. Pro asiatsky rovné vlasy využijte žehličku a vyhlazujte jednotlivé prameny jeden po druhém.

Mezi mytím můžete k úpravě účesu využít suchý rostlinný olej. Pár kapek rozetřete v dlaních a jednotlivé pramínky lehce uhlaďte. Vynikne tak střih a vlasy získají krásný lesk.

TIP: Vyživující olej na vlasy Mythic Oil, L´Oréal Professionnel, 419 Kč

3. Který stylingový přípravek je nejlepší k vytvoření účesu z krátkých, polodlouhých a dlouhých vlasů?

„Různé délky vlasů potřebují různé stylingové přípravky. Může se totiž stát, že nejen špatným střihem, ale i výběrem pomocníka nezískáte vysněný účes,“ upozorňuje Aneta Krejžíková z kadeřnictví Toni & Guy v Praze.

KRÁTKÉ VLASY: Stačí uhladit

Pro vytvoření textury nebo uhlazení účesu z krátkých vlasů používejte stylingové pasty nebo gely. Vracejí se také pomády, se kterými snadno vykouzlíte například retro rockerský účes ve stylu Elvise Presleyho. Vlasy získají lesk a dokonalou strukturu bez lepkavého pocitu.

TRIK: Podmínkou je dokonalý střih. Pak už stačí jen rozetřít malý kousek stylingového přípravku v prstech a účes vytvarovat.

TIP: Stylingová pasta Matt Paste, Label.m, 420 Kč

POLODLOUHÉ A DLOUHÉ VLASY: Potřebují objem

TRIK: Se zvětšováním objemu vlasů začněte už při mytí vlasů. Do středně suchých vlasů rozetřete pěnové tužidlo od kořínků po konečky. Sušení dokončete fénem s hlavou v předklonu – tužidlo začne teplem působit. Účes bude držet déle, když do již suchých vlasů nasypete trochu stylingového pudru, lehce natupírujete a pak vlasy upravíte. Máte-li dlouhé vlasy, tak si předtím, než si na ně nasadíte čepici, udělejte z vlasů malý drdol. Po sundání čepice budou vlasy vypadat upraveně.

TIP:

  • Thickening Shampoo, Label.m, 400 Kč – zhušťující šampon s kmenovými buňkami z maliny
  • Pěnové tužidlo pro větší objem s aplikátorem pro objem od kořínků až po konečky, Label.m, 399 Kč
  • Stylingový pudr Resurrection Style Dust, Label.m, 519 Kč

4. Jak neposlušné kudrliny jednoduše proměnit v upravené vlnité vlasy?

„Kudrnaté vlasy nemusíte za každou cenu rovnat a ničit je žehlením. Využijte přírodně se kroutící vlasy pro moderní, takzvaně plážový efekt,“ radí Karel Svoboda, Classic Senior z kadeřnictví Bomton Jalta.

TRIK: Na vlasy aplikujte speciální sprej. Buďte však opatrná s jeho množstvím, aby se neslepily. Poté je pomačkejte prsty. Pro přirozené vlny nechte vlasy buď proschnout, nebo je vyfoukejte pomocí difuzéru.

TIP: Bezoplachovací sprej pro efekt plážových vln Ocean Mist, SACHAJUAN, 600 Kč (k dostání pouze v Bomton studiích)

5. Co dělat se stále se mastícími vlasy?

Mastné vlasy trápí více přírodní vlasy nebo ty s přelivem. Odbarvené vlasy většinou tento problém nemají, protože odbarvený vlas hodně mazu pohltí. „Také se s tím často potýkají lidé, kteří jsou zvyklí mýt si vlasy každý den,“ upozorňuje Jan Hlaváček ze salonu H. M. „Často je k tomu vede pocit, že druhý den už nejsou vlasy tak hezké a svěží jako po umytí.“ Platí ale, že čím častěji si vlasy myjete, tím více mazové žlázy provokujete k tomu, aby se tvořil maz.

Druhý špatný postup je, když si během dne neustále saháte do vlasů, hlavně když máte ofinu nebo patku. Vlasový maz, který je u pokožky hlavy, se pak protahuje do délek.

TRIK: „Na mastící se vlasy nepoužívejte stylingové přípravky, které obsahují krémové nebo olejové složky, protože vlasy zatěžují,“ radí kadeřník. Raději volte čisticí šampon a sprejové nebo pudrové konzistence. Lak na vlasy obsahuje alkohol, který vlasy vysušuje, proto se ho nebojte využít.

Pokud chcete prodloužit čas mezi mytím, zkuste jednoduchou fintu. „Vyčleňte si na to čas, kdy budete doma. Například ve čtvrtek umyté vlasy nechte přes víkend a znovu je umyjte až v pondělí. Mazové žlázy se přesytí a sníží se tak produkce mazu,“ doporučuje Jan Hlaváček. V případě nouze použijte suchý šampon, a to buď na celou hlavu, nebo stačí jen na ofinu.

TIP: Suchý šampon Bed Head Oh Bee Hive! Matte Dry Shampoo, Tigi, 437 Kč

6. Co dělat, když vlasy elektrizují, poletují a účes nedrží?

Statická elektřina je k vlasům nemilosrdná zvlášť v zimě, kdy nosíme čepice. Nejvíc trápí ty, kteří mají suché vlasy. Neprospívá ani časté střídání vlhkého a chladného prostředí venku s teplem doma.

TRIK: Nastříkejte na vlasy speciální antistatický sprej ze vzdálenosti dvacet centimetrů po celé délce vlasů a pomocí prstů účes upravte. Mořská sůl, hydratační látky, kondicionér a také antistatická přísada se postarají o to, aby účes vydržel celý den. Soli se nebojte, je hitem posledních sezon. Dá se snadno vyčesat a pečující látky zůstanou ve vlasech až do vymytí.

TIP: Stylingový sprej Salthead, Freshlabels, 290 Kč – voní po mořských řasách a zeleném čaji

7. Jak oživit vlasy, ze kterých se vymývá barva?

Každá barva na vlasy časem ztrácí na intenzitě. Lesk vlasům můžete dodat různými způsoby, třeba používáním iontového fénu nebo také speciálním sprejem pro lesk vlasů.

TRIK: Vyzkoušejte novinku v domácím barvení a vraťte vlasům jejich původní zářivost speciálním sérem, které je součástí krabičky s barvou. Barvicí molekuly v séru vtírejte do loken tak, aby se pigmenty dostaly do vnějších vrstev vlasového vlákna. To je místo, odkud se největší část barvy vytrácí. Vaše vlasy díky tomu budou působit jako čerstvě obarvené.

TIP: Permanentní krémová barva na vlasy Wellaton 2v1, Wella, 180 Kč

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Článek vyšel v časopise Dieta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Během víkendu netoužíte po bůhvíjakých aktivitách a táhne vás to k houbaření, turistice a dokonce i rybaření. Klidně si vyrobte věnec z podzimních plodin, které si nasbíráte při procházce…