7 věcí, které dokážou ženy odradit od sexu

31. 10. 2013
7 věcí, které dokážou ženy odradit od sexu
Že to mají muži se sexem jednodušší než ženy, se všeobecně ví. Zatímco chlapi fungují v podstatě „na knoflík“ – stačí nějaký vzrušivý podnět a už mohou jít do akce – ženy fungují trochu komplikovaněji. K tomu, aby si milování užily, potřebuje většina z nich čistou hlavu bez starostí a stresu, příjemnou atmosféru a spokojenost s vlastním tělem. A k tomu je ještě spousta dalších věcí, které je od sexu téměř spolehlivě odradí. Na čem se shodujeme nejčastěji?

Zápach

Vzrušený muž, který se teď hned chce pomilovat, snese téměř cokoli. Pokud má na partnerku chuť, je mu jedno, že přišla zpocená z narvané letní tramvaje nebo z posilovny. Stejně tak se na ni ráno v posteli klidně vrhne bez ohledu na to, jestli má vyčištěné zuby. My ne.

„Nechápu to. Adam miluje po sex po ránu. Já proti tomu nic nemám, ale když se probudím, v puse mám jak v polepšovně – a on taky. Jenže zatímco jemu to prý nevadí, dokonce ani při líbání, prý jsme takhle přirození, já to nesnesu. Jsem možná moc citlivá, ale s nevyčištěnou pusou kohokoli z nás prostě sex mít nemůžu. Vadí mi to,“ tvrdí třeba 30letá Jana.

A nejde jen o zuby. Dost mužů si neláme hlavu s hygienou tak jako my. Když se ráno v posilovně osprchují, připadá jim, že večer už mytí není třeba. Ale určité partie se potí víc než jiné a zrovna u těch intimních je kontrola víc než na místě. Takových trapasů už bylo… Ale pozor, v tomhle směru bychom na sebe měly být stejné přísné!

Nepořádek

Pro muže je to možná nepochopitelné a povrchní, ale my si na pořádek zkrátka potrpíme. Nejen že to lépe vypadá a lépe najdeme, co hledáme, ale svědčí to tak nějak i o naší povaze a způsobu života.

„Sama jsem docela bordelář, na ženskou až moc. Ale jsem čistotný bordelář, jestli se to tak dá říct. Nevadí mi nepořádek typu pohozený časopis, kalhoty visící přes židli, to, že se věci ihned nevrací ne své místo. Ale nesnáším špínu!“ říká pětadvacetiletá Alice.

A tak když přijde k novému objevu poprvé na návštěvu, nevyvedou ji z míry poházená cédéčka ani boty poházené po celé chodbě. Zato když v kuchyni najde týden nemyté nádobí a v posteli drobky, je konec.

„Ležet nahá na prostěradle v kusech sušenek je opravdu nechutné. Zažila jsem to víckrát, než bych čekala, a dokonale mě to vždy probere ze všech sympatií. Nejen že je to prostě o zdraví, ale svědčí to i o tom, že dotyčnému na mně moc nesejde. Když se ani nenamáhal při první návštěvě – a očekávaném sexu – čistě povléct nebo postel aspoň vyluxovat, nečekám, že by se v budoucnu nějak snažil,“ dodává Alice.

Podivná mluva

Že používání zdrobnělin není pouze výsadou něžnějšího pohlaví, by mohla řada žen vyprávět. Někteří muži jsou přesvědčeni, že čím infantilněji s námi mluví, tím jsme šťastnější. Jenže od roztomilosti k trapnosti je jen kousek. A zejména v posteli mohou být bizarní promluvy docela brzdou.

„Jeden z mých bývalých partnerů si v jazykové kreativitě opravdu liboval. Nejhorší bylo, že si myslel, jak je úžasný, když pro mě a pro části mého těla vymýšlí řadu nejrůznějších pojmenování. Já bych se spokojila s obligátním miláčkem, případně láskou nebo nejhůř pusinkou. Ale místo toho to byl samý králíček, myšáček, čumáček, ňufinka. A dotyčný si takhle povídal i třeba s mými prsy nebo ještě intimnějšími místy. Když mě tam dole jednou oslovil kudrnáčku, něco se ve mně zaseklo a musela jsem se ozvat, že tohle ne. Strašně se urazil a v posteli už jsme si nic neužili, takže to pak mělo rychlý konec,“ vzpomíná dvaatřicetiletá Daniela.

Platí jediné – ozvat se co nejdříve, hned na začátku. Pokud si na zdrobněliny nepotrpíte, řekněte to hned. Protestovat po půl roce je už trochu divné.

Spodní prádlo

Možná je to povrchní, ale i to, co má muž na sobě, dovede se sexuálním apetitem docela zamávat. Koneckonců ani žena ve stahovacích bombarďákách asi příliš nadšení nevzbudí, tak proč to nepřiznat i opačně. V žebříčku největších zabijáků sexu vedou vytahané slipy a tanga.

„Nevím, proč bychom v tomhle směru nemohly mít jistá očekávání. Chlapi jsou taky natěšení na krajku a já nevím co ještě, tak snad není tak moc, chtít čisté neseprané a nevytahané prádlo. Když se svlékne a ukáže slipy, které drží na třech nitích a to, co má být v nich, je spíše všude okolo, tak z mé strany je to konec,“ říká 38letá Lucie.

A stejný efekt mohou mít i tanga – ačkoli si někteří pánové myslí, kdovíjak nejsou sexy. „Nejsou. Možná na hezké holce, ale na chlapovi, byť by měl sebedokonalejší zadek, prostě ne. Působí to, že ukradl prádlo ženské – a nebo je to striptér,“ dodává Lucie.

Chybějící antikoncepce

Je to s podivem, ale i v dnešní době se najde plno chlapů, kterým antikoncepce moc neříká. Respektive očekávají, že se o to postará žena, a odmítají toto téma vůbec rozebírat.

„Nevím, jestli mě víc odradí strach z otěhotnění, nebo přístup takového člověka, každopádně na větu: "Bereš přece prášky" mám úplně alergii,“ tvrdí třiadvacetiletá Zuzana. „Obvykle odpovídám stejným způsobem: bereš si přece kondom,“ dodává.

Reakce bývají různé. Obvykle ale takoví pánové začnou s tím, že s kondomem z toho nic nemají. „A já jim odpovídám, že já zas z toho nic nemám, když se musím bát, aby se něco nestalo. A je to pravda,“ říká Zuzana. Ne každá z nás prášky či jinou hormonální antikoncepci snese, koneckonců do důvodů, proč ji nebereme, nikomu nic není. A muži by měli tohle pochopit.

Příbuzní

Jsme-li zamilovaní, bývá nám zpravidla celkem jedno, kdo nás při projevech lásky vidí, a sex si užijeme v podstatě kdekoli. Neřešíme, jestli nás u toho slyší sousedé nebo hosté ve vedlejším hotelovém pokoji. Nevadí nám nikdo, kromě jedné výjimky – vlastních či partnerových příbuzných, míněno především rodičů.

„Když jsme s partnerem u nás doma, vůbec neřeším, že u toho křičím nahlas, a nedělá mi problém potkat sousedy druhý den ráno na chodbě. Je mi to fuk. Ale neumím si představit, že by mě u toho slyšela nebo nedejbože přistihla vlastní matka. Nebo matka či otec mého přítele. Kdykoli k jedněm nebo druhým jedeme na vícedenní návštěvu, trnu. Přítel tyhle zábrany nemá a nechápe, proč bychom si to tam nemohli rozdat,“ kroutí hlavou 25letá Anna.

I další ženy potvrzují, že muži tohle vůbec neřeší. Ale pro nás je to zkrátka problém. I když nejsme puritánky, všechno o nás naši rodiče vědět nemusí. Zejména to, co při sexu vykřikujeme.

…a vlastní děti

Jakmile jsou v rodině i děti, sex nabírá úplně jiný rozměr. Obvykle se musí složitě logisticky plánovat. Když je dítě úplně malé, matka jedním uchem stejně pořád poslouchá, jestli nepláče. Pak přichází období, kdy řešíme, jestli už dokáže vnímat, co to rodiče dělají, nebo je to neškodný svědek. A když už jistota, že by nás vidět nemělo, nastane, hledá se každá příležitost, kdy to půjde.

„Děti na to mají zvláštní dar. Celý týden večer usnou jako koťata a celou noc o nich nevím. A když se s manželem rozhodneme pomilovat, najednou se otevřou dveře do ložnice a v nich se jedno či druhé svěřuje, že má žízeň, potřebuje na záchod, nemůže usnout a podobně. Už jsem z toho tak vynervovaná, že si sex vlastně neužívám. Nemáme v ložnici klíč, takže nás mohou překvapit kdykoli,“ popisuje 37letá Bára.

S manželem se raději milují ráno, kdy děti jistojistě spí, a nebo ještě lépe o víkendu, když je hlídá babička s dědou. „Co budeme dělat, až budou starší, to si zatím neumím představit. K babičce je jen tak nedostaneme a naše triky brzy prokouknou,“ dodává Bára.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce vám svítí na vaše úspěšné kroky, proto se snažte využít jeho síly na maximum. Pár dní budete úspěšné více než kdy jindy. Odkopněte od sebe stres a nedůvěru v sebe sama, protože je…