7 věcí, které se stanou s vaším tělem, když se budete pravidelně přejídat

26. 7. 2020
7 věcí, které se stanou s vaším tělem, když se budete pravidelně přejídat
Jednou za čas se asi přejí každý z nás − o Vánocích, na večírku, když se slaví narozeniny. Problém ovšem je, pokud se začneme k prasknutí cpát pravidelně, navíc když si pochutnáváme zejména na sladkých a tučných potravinách. To může vést k mnoha závažným problémům. Co všechno se s vaším tělem stane, když se budete dlouhodobě přejídat?

Roztáhne se vám žaludek

Pokud je žaludek prázdný, má objem zhruba 1 litr. Je to ovšem velmi elastický orgán. „Když sníte nějaké velké jídlo, váš žaludek se může roztáhnout až na čtyři litry,“ říká dietoložka Lisa Eberlyová. Díky elasticitě se ale po jídle vrací do stavu jednoho litru. To však neplatí v případě, že se permanentně přejídáte. „V takovém případě se váš žaludek může roztáhnout natrvalo,“ dodává. Ti, kteří pravidelně jedí víc i poté, co jsou již plní, můžou mít větší žaludky než ostatní. To vede k potřebě víc jíst, aby se cítili plní, takže dochází k začarovanému kruhu. Existují faktory, které mohou tuto situaci ještě zhoršit. „Když pijete sodu nebo pivo k večeři, zkonzumované plyny se dostávají do žaludku a střevního prostoru, čímž jej dále roztahují,“ varuje Lisa Eberlyová. Minimalizujte tedy konzumaci sycených nápojů a raději si dejte zázvorový čaj.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina pracovního týdne je parádní. V ničem nezaostáváte, ba naopak se vám daří upoutat šéfovu pozornost. Nyní byste mohli jít svým kolegům příkladem, a do toho jste energičtí,…