7 zvyků stoletých lidí: Naučte se je a zůstanete fit i na důchod

4. 3. 2019
7 zvyků stoletých lidí: Naučte se je a zůstanete fit i na důchod
Pestrá strava, dostatek pohybu, nízká míra stresu – to jsou hlavní faktory, které ovlivňují délku našeho života. Geny podle některých odborníků hrají roli jen ze 30 procent. Tak to je dobrá zpráva, ne?

Kde žijí lidé nejdéle? 

Na světě existuje pět míst, kde žije vysoký počet lidí, kteří se dožívají devadesátky plní sil. Americký novinář Dan Buettner, který je objevil, těm místům poeticky říká modré zóny. Patří sem řecký ostrov Ikaria, oblast Barbagia na Sardinii, ostrov Okinawa v Japonsku, poloostrov Nicoya na Kostarice a Loma Linda v Kalifornii. Co je na nich tak zázračného? Ano, jsou to překrásná místa s čerstvým vzduchem, spoustou zeleně, průzračnými jezery a vysokými pohořími. Ale výzkum ukázal, že pro dlouhověkost jsou daleko podstatnější každodenní zvyky. I uprostřed Evropy si tedy můžete vytvořit svou vlastní modrou zónu. Jak?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nebojte se do nového vztahu více investovat. I v covidové době si můžete najít protějška, který je milující a upřímný. Pokud žijete s trvalým partnerem, věnujte mu více pozornosti,…