8 důvodů proč zůstat spolu

5. 9. 2000
Máte už všeho dost a pomýšlíte na rozchod?Nespěchejte, přemýšlejte a ještě než s rozhodnete, přečtěte si následující řádky. Možná vás přesvědčí, že stojí za úvahu krizi přestát a zkusit to ještě jednou.

8 důvodů proč zůstat spolu

Máte už všeho dost a pomýšlíte na rozchod?Nespěchejte, přemýšlejte a ještě než s rozhodnete, přečtěte si následující řádky. Možná vás přesvědčí, že stojí za úvahu krizi přestát a zkusit to ještě jednou.

Není to jen láska, co nás spojuje. Život ve dvou dodává člověku pocit bezpečí, spokojenosti a důvěry. A nejen to, pozitiv je mnohem více. Psychologové tvrdí, že až 70% zdánlivě nezachranitelných manželství se dá zachránit, je však nutné dané partnery přesvědčit, že člověku samotnému se žije podstatně hůř než ve dvou. Zde uvádím namátkou jen několik příkladů proč zůstat spolu (i když těch důvodů je mnohem a mnohem více):

DELŠÍ ŽIVOT

Chcete se dožít vyššího věku? Tak se vdejte. Ne, neslyšíte špatně, vdejte se! Podle statistik totiž přežívají zadaní osamělé až o šest let. Proč? Protože život ve dvou nás neustále nutí být ve střehu, dělat kompromisy a jednoduše neusnout na vavřínech - věřte to neuvěřitelně posiluje psychickou odolnost. Lidé žijící v páru jsou i zdravější, ženy nejí tolik tučných jídel (rozumějte drží štíhlou linii kvůli partnerovi), muži pijí méně alkoholu ("aby žena neřekla") a vždy se lépe sportuje a relaxuje společně.

VÍCE PŘÁTEL

Všem nám je jasné, že páry mají více přátel než ti osamocení - mimo jiné to dokazují i sociologické výzkumy. Málo platné, každý rozchod zaplatíte ztrátou mnoha přátel aň chcete či ne. Společnost také (bohužel) preferuje dvojice, takže pozvání na večírek dostanou opět častěji partneři než "single".

MÉNĚ STRESU

Obrovskou výhodou je zázemí, které vás doma čeká, můžete na svou drahou polovičku vysypat všechno co vás trápí, co jste zažili - je to příjemné a uvolňující. Stres rychle opadá a za poměrně krátkou dobu máte zase nabité své vnitřní baterky. Není nic horšího než prázdný byt ve kterém se nemáte s kým podělit o své starosti či radosti.

SILNĚJŠÍ OSOBNOST

Rozchod oslabuje sebevědomí. I ti, kteří vztah ukončí z vlastní vůle, se jen velmi těžko zbavují pocitu frustrace a zklamaní. Naopak zadaní jsou šňastnější. Dobré zázemí člověka posiluje a pomáhá mu v osobním i profesním životě.

VÝCHOVA DĚTÍ

Děti potřebují oba rodiče. Tahanice kolem rozvodu zanechávají často trvalé rány, se kterými si malý človíček neví rady.

LEPŠÍ SEX

Osamělí mívají méně sexu. A navíc horšího. Náhodné známosti uspokojují jen málokoho. Zejména ženy mívají s náhodnými známostmi špatné zkušenosti. K dosažení orgasmu žena potřebuje sehraného partnera, který ví co chce. Dobrý sex se rozvíjí na základě důvěrnosti a zkušenosti, ne lásky na jednu noc.

POMOC V NESNÁZÍCH

Když je člověk v průšvihu, obvykle se obrátí na své nejbližší. Obtěžovat kolegy s osobními problémy není zrovna ideální, a příbuzné? To už vůbec ne. Ovšem ten, kdo nemá rodinu, si nemůže příliš vybírat.

SMÍCH A LEGRACE

Manželé či partneři se více a častěji smějí. Osaměle žijící nemají na kom si vyzkoušet svůj smysl pro humor, nejsou si jistí svým humorem, ostýchají se a raději se neprojevují. Lepší legrace je zkrátka vždycky ve dvou.

Autor: -lev-

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ke konci září se dostáváte do lepší kondice a prahnete po sportovních činnostech. Nejlepší by byl romantický víkend ve dvou. Pakliže vám to s protějškem nevyjde, věnujte se dětem. Jen tak…

Nejčtenější články

Doporučujeme