8 rad Simony Stašové: Jak i ve zralém věku strčit do kapsy mladší ženy

8 rad Simony Stašové: Jak i ve zralém věku strčit do kapsy mladší ženy

Životní energie, vitalita, hřejivost, velkorysost, nadhled. Ženskost, živelnost, humor a radost ze života, kterou okolo sebe šíří, kde se objeví. Jak to herečka Simona Stašová dělá, že je tak v pohodě?

Přijmout se a mít se ráda

Můj kamarád mi jednou řekl, že až přijmu sama sebe takovou, jaká jsem, a nebudu se snažit sama sebe měnit, tak si strašně oddychnu a bude mně i druhým se mnou fajn. Měl pravdu.

Pokračování 2 / 8

Žít a nechat žít

Jistotu v sebe sama člověk získává v dobře odvedené práci, ve vztazích, kdy člověk myslí hlavně na toho druhého a nejen pořád na sebe, což ten druhý okamžitě ocení, a v rodinné pohodě, kde je důležitá tolerance. Žít a nechat žít, to je rada nad zlato.

Pokračování 3 / 8

Jak na klid v duši

Klid do duše si vysloveně ordinuju. Neberu už tolik práce, kolik jsem jí brala ještě před pěti lety. Miluju svoje volníčko, kdy si udělám kafíčko a dám si nohy na stolek a čtu a čtu a čtu.

Pokračování 4 / 8

Hodně dávat

V divadle rozdávám energii. Vybírám si takové divadelní texty, které s mou duší i s duší mých divaček absolutně souznějí, že je to vždy zážitek pro mě i pro ně. A za to jsem životu vděčná.

Pokračování 5 / 8

Opravdové hodnoty bolí

Ano, menopauza znamená nový rozměr života, kde něco ztrácíte, ale novou hodnotu nacházíte. Jen je jasné, že s tou ztrátou se každá musí chvíli poprat. Víte, hodnoty v životě, které za něco opravdu stojí, se získávají přes bolest. Ale pak ta hodnota stojí za to. Nesmíme si myslet, že všechno jde hladce jako v mládí, nejde, ale zase je to pak trvalejší, cennější a bohatší na vnitřní život.

Pokračování 6 / 8

Stárnutí je jediný způsob, jak zůstat déle naživu

Stellinka Zázvorková říkala, že stáří není nic moc pěkného, ale je to jediný způsob, jak zůstat déle naživu. Jde vlastně o to, abychom si my ženy uvědomily, že každý věk má něco do sebe a že pokud jsme zdravé a nic nás nebolí, tak máme vyhráno.

Pokračování 7 / 8

Vrásky jsou přece normální

To, že přibývají vrásky a ochabují svaly a sem tam je nějaký ten špíček navíc, není přece nic nenormálního, je to přirozené a nejsme v tom samy. Každá z nás je na tom úplně stejně, biologické hodiny se nedají zastavit.

Pokračování 8 / 8

Vypadat v šedesáti na třicet je divné

Vypadat v šedesáti na třicet je nepřirozené a skoro divné. To důležité a sexy je v tomto věku naše osobnost. Náš humor, moudrost a nadhled, že je s námi dobrá pohoda, tím můžeme strčit do kapsy i mladší ženy. Jen ne bolestínství, zachmuřenost, zapšklost a uraženost, to je anti-sexy a nejen chlapi před takovou ženou prchají. I já před takovými ženami prchám.

Pro zralou pleť je nejlepší používat speciální kosmetiku.

Doporučujeme

Články odjinud