8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

25. 12. 2020
Archiv
Pyšná princezna: Alena Vránová jako princezna Krasomila
Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se pohodlně usadíte před obrazovkou a podíváte se na tu svoji nejmilejší. Která ze známých princezen vám připadá nejkrásnější?

Princezna skandalistka

Pyšná princezna: Alena Vránová

Role Krasomily ve filmu Pyšná princezna patří bezesporu k nejslavnějším, které herečka Alena Vránová ztvárnila. Tehdy ještě černobílá pohádka se natáčela v roce 1952 a od té doby se Vránová objevila v řadě dalších filmů, seriálů a televizních i divadelních inscenací.

Dlouhou dobu se však protloukala jen velmi těžce, a to kvůli skandálu, jenž se odehrál právě při natáčení Pyšné princezny. Vránová byla tehdy vdaná za Pavla Kohouta, na „place“ se ale zamilovala do Vladimíra Ráže, kterého si později také vzala. V té době na ni kvůli tomu řada filmařů koukala skrz prsty. V posledních letech se objevila například v seriálu Trapný padesátky nebo Specialisté.

Napadlo by vás, že doboví kritici vyčítali Pyšné princezně, že hraje na loutnu,  když je to imperialistický nástroj? Další zajímavosti o Pyšné pincezně najdete tady na videu:

Klepněte pro větší obrázek

 
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v báječném postavení k vašemu znamení, proto můžete i něco vyhrát. Kupte si tedy los anebo se přihlaste do reklamní soutěže. Člověk nikdy neví, kdy se štěstí unaví. Udržujte si…