8 vyzkoušených babských rad, jak se zbavit rýmy

17. 12. 2016
8 vyzkoušených babských rad, jak se zbavit rýmy
Věřte nebo ne, vědci už jsou prý na pokraji objevu léku proti nachlazení. Podle Petera Openshawa, profesora experimentální medicíny na Imperial College v Londýně, pro nás bude dostupný do pěti let v podobě spreje do nosu. Co si ale můžeme počít do té doby, než ten významný den přijde? Budeme si muset vystačit s tím, co fungovalo už našim babičkám a prababičkám.

1. Nesahejte na léky!

Možná jste v pokušení při začínajících příznacích sáhnout po lécích, které nabízí reklama. Nedělejte to! Všechny příznaky jsou jen signálem, že tělo zapnulo všechny ochranné mechanismy a bojuje s infekcí.

Horečka může zkrátit délku nachlazení, protože zvýšení tělesné teploty zvyšuje průtok krve a pomáhá zabíjet viry, zatímco kašel je zase způsob, jakým tělo účtuje s hlenem. A pokud za vaše potíže může bakteriální infekce, antibiotika vám stejně nepomůžou.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste se zaměřit na záležitosti, které nejsou výdělečné, avšak potěší nejbližší lidí kolem vás. Slunce postoupilo do vašeho znamení, tudíž budete zesíleně vnímat všechno, co je…

Nejčtenější články