8
Fotogalerie

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

Co zajímavého se letos dělo v českém showbyznysu? Koho bulvár roznesl na kopytech? Kdo zemřel a kdo přežil? Přinášíme vám souhrn těch nejzajímavějších událostí, které letos veřejnost nejvíc řešila.

Anketa TýTý

Anketa o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek, která se vysílala od roku 1991, skončila. Letos si žádná z tuzemských hvězd cenu ve tvaru zlatého zrcátka nepřebrala, tento stav ale nemusí být trvalý. Pořadatelé TýTý oznámili, že si berou oddechový čas a momentálně prý hledají model, který by vyhovoval všem televizním stanicím.

Zásadní bude vyřešit spor, zda má být ocenění divácké, nebo odborné. Organizátoři však mají zájem dále anketu pořádat, a tak je dost možné, že se TýTý v budoucnu na televizní obrazovky vrátí.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 2 / 8

Pohlavní nemoci

Hned zkraje roku rozvířila český bulvár fáma, že český showbyznys je prolezlý pohlavními nemocemi. Tyto spekulace se začaly šířit krátce poté, co slavný americký herec Charlie Sheen přiznal, že je HIV pozitivní. Mezi českými celebritami podle bulváru nebyla situace až tak dramatická.

Celibát nicméně slavné tváře rozhodně nedodržovaly, a tak se také českým showbyznysem měly šířit pohlavní nemoci, a to zejména syfilis. Informace o tom, co je na tom pravdy a kdo byl opravdu nemocný, jsou samozřejmě chráněny lékařskou přísahou.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 3 / 8

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová

Nejsledovanějším párem českého showbyznysu, o kterém se psalo naprosto všude, byl rozhodně Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová. Nejdřív se spekulovalo o tom, jak vlastně celkem průměrná modelka nejslavnějšího hokejistu světa sbalila, poté na nevýraznou blondýnku prasknul skandál. Kopřivová si totiž před časem vydělávala jako striptérka.

Jágr se zachoval jako gentleman, svoji přítelkyni podržel a prohlásil, že mu její minulost nevadí. Jsou spolu už přes rok a přes všechny nástrahy bulváru i nepřízeň okolí jejich láska jen kvete. Bude Veronika ta pravá, které Jágr navlékne prstýnek, nebo se po nějaké době poohlédne zase po nějaké mladší finalistce Miss ČR?

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 4 / 8

Úmrtí slavných

Letošní rok byl co do úmrtí známých osobností opravdu velice smutný, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Hned zkraje roku zemřel na rakovinu světoznámý český designér, výtvarník a architekt Bořek Šípek, na jaře svět pantomimy přišel o nejznámějšího mima Borise Hybnera, v září nás opustila naše nejslavnější gymnastka Věra Čáslavská, nedávno skonal představitel večerníčkového Krakonoše František Peterka a muzikanti nyní oplakávají fenomenálního kytaristu a skladatele Radima Hladíka.

V zahraničí si smrt vybírala zejména mezi muzikanty, a tak svět přišel o velká jména jako Prince, David Bowie či Leonard Cohen. Zemřeli také herci Alan Rickman nebo Bud Spencer.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 5 / 8

Karel Gott

S vážnou nemocí bojoval mnohonásobný Český slavík Karel Gott. V říjnu minulého roku mu bylo diagnostikováno zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin a národní umělec s nemocí několik měsíců statečně bojoval. Jeho zdravotní stav sledoval doslova celý národ.

Letos na jaře lékaři oznámili, že Gott nad nemocí definitivně zvítězil, od té doby se však „božský Kája“ velmi hlídá a před společností dává přednost rodině.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 6 / 8

Tvoje tvář má známý hlas

Letos poprvé se na českých obrazovkách objevila světově oblíbená soutěž Tvoje tvář má známý hlas. Soutěžící z řad převážně herců a zpěváků v ní napodobovali slavnější kolegy, a to i za pomoci dokonalých převleků. První řadu vyhrála herečka Hana Holišová a pro velký divácký úspěch stihla televize Nova letos odvysílat i druhou řadu, kde se na prvním místě umístil herec Jan Cina.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 7 / 8

Udílení Českých slavíků

Letošní slavnostní večer, kde se udílelo ocenění Český slavík, nabral celkem dramatický rozměr. Už loni se ozývaly protestující hlasy z řad celebrit i veřejnosti, když se mezi nominovanými objevila plzeňská kapela Ortel se svými rasismem zavánějícími texty, což ještě podporuje minulost zpěváka Tomáše Ortela, který dříve fungoval v neonacistické skupině Conflict 88.

Letos si stříbrného Slavíka odnesl jak sám zpěvák, tak i kapela, což se nelíbilo několika přítomným hvězdám, které se k situaci vyjádřily pískotem a odchodem ze sálu. Byli mezi nimi Iva Pazderková, Jan Tuna, Petr Štolba známý jako Pekař a také Radek Banga vystupující pod jménem Gipsy.cz. Právě on je dodnes pranýřován veřejností nejen za svůj romský původ.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 8 / 8

Youtubeři

Celebrity jsou v ohrožení! Na výsluní sledovanosti se čím dál víc dostávají čeští Youtubeři. Že nevíte, co to je? „Youtuber je osoba, která na internetovém serveru YouTube nahrává videa, ale také dlouhodobě sleduje nahrávky ostatních. Pro významné youtubery s mnoha fanoušky je tato platforma díky příjmům z reklamy i živností,“ říká Wikipedie. Youtubering slaví úspěch zejména mezi teenagery, kteří svým YouTube idolům zajišťují obří sledovanost. Mezi ty mediálně nejznámější patří například FattyPillow, Hoggy, Jirka Král nebo zástupkyně něžného pohlaví Teri Blitzen.

Klepněte pro větší obrázek

Doporučujeme

Články odjinud