9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech | Foto: iStock

Foto: iStock

9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech

Rýže je bohatá na živiny, přitom nezatěžuje organismus. Prospěje imunitě a pomůže tělu zbavit se škodlivin. Jak ji připravit? Jako příloha by se brzy přejedla. Zkuste naše recepty, které vám rýži představí v novém světle.

Salát Nicoise

Díky rýži je tento salát Nicoise dost vydatný i pro chladné zimní dny. Stejně dobře jako tuňák a ančovičky v něm bude chutnat i uzený losos, klíčem ke správnému Nicoise je ale každopádně vejce natvrdo a hlavně domácí zálivka. Recept na salát Nicoise najdete ZDE.

Pečená pánev z rýže natural

Rýže natural, tedy přírodní, nebroušená a neleštěná rýže, je z výživového hlediska skvělá, má řadu minerálů, ale také výbornou chuť. Zkuste tady recept na rýži pečenou v pánvi s rajčaty a lískovými oříšky.

Mrkněte na video recept na rýžový salát s kuřecím:

Rychlá čína

Když se řekne „čína“, možná si právě dietní jídlo nepředstavíte, čínská kuchyně ale nejsou jenom mastné nudle, třeba tato čínou inspirovaná zeleninová rýže s kuřecím masem (RECEPT ZDE) nejenže skvěle chutná, ale zároveň nezabere ani moc času, a může se tak stát vaším trikem, jak zvládnout uspěchané dny bez kompromisů.

Zapečená rýže

Zapečená rýže s mrkví, ricottou a rozmarýnem je skvělým příkladem, že i dietní jídlo může potěšit vaše smysly. Recept na zapečenou rýži najdete ZDE

Přidejte k rýži fazolky

Zelené fazolky jsou svěží a výborné, a ačkoliv se čerstvým nic nevyrovná, zmražení jim na rozdíl od některé jiné zeleniny na chuti neubere. Zkuste fazolkovou rýži – RECEPT ZDE, ať už jako přílohu, nebo samostatně, či vydatnou fazolkovou polévku s rýží – RECEPT ZDE.

Rýži můžete použít také na přípravu teplých salátů – Recepty ZDE

Paella

Proč se pro inspiraci nevydat na chvíli z české zimy do teplých krajin? Španělská národní pochoutka paella se správně připravuje velmi složitě i několik hodin, vy ale můžete třeba jako zdravou večeři vyzkoušet tuto rychlou verzi paelly – RECEPT ZDE.

Kuřecí karí

Stejně jako paella zahřeje v mrazivém počasí i kuřecí karí s rýží a mangem – RECEPT ZDE. Pálivé karí se zázvorem nejenže zasytí, ale pomáhá i jako prevence proti virům, kterých je teď všude plno.

Rýžový salát s tuňákem

Rýžový salát s tuňákem bude chutnat jako studený lehký oběd i jako teplá večeře. Jen místo tatarky použijte raději zálivku z bílého jogurtu s kapkou olivového oleje a s kořením podle chuti. Recept na rýžový salát s tuňákem najdete ZDE.

Přečtěte si více o olivovém oleji a jeho pozitivním vlivu na naše zdraví.

Doporučujeme

Články odjinud