9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech

6. 1. 2021
9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech
Rýže je bohatá na živiny, přitom nezatěžuje organizmus. Prospěje imunitě a pomůže tělu zbavit se škodlivin. Jak ji připravit? Jako příloha by se brzy přejedla. Zkuste naše recepty, které vám rýži představí v novém světle.

Díky rýži je tento salát Nicoise dost vydatný i pro chladné zimní dny. Stejně dobře jako tuňák a ančovičky v něm bude chutnat i uzený losos, klíčem ke správnému Nicoise je ale každopádně vejce na tvrdo a hlavně domácí zálivka.

Rýže natural, tedy přírodní, nebroušená a neleštěná rýže, je v poslední době stále oblíbenější nejen díky své výživnosti a minerálům, které obsahuje, ale i díky chuti. Vy můžete rýži vyzkoušet pečenou v pánvi s rajčaty a lískovými oříšky.

Když se řekne "čína", možná si právě dietní jídlo nepředstavíte, čínská kuchyně ale nejsou jenom mastné nudle, třeba tato čínou inspirovaná zeleninová rýže s kuřecím masem nejenže skvěle chutná, zároveň ani nezabere moc času, a může se tak stát vaším trikem, jak zvládnout uspěchané dny bez kompromisů.

Zapečená rýže s mrkví, ricottou a rozmarýnem je skvělým příkladem, že i dietní jídlo může potěšit vaše smysly.

Zelené fazolky jsou svěží a výborné, a ačkoliv se čerstvým nic nevyrovná, zmražení jim na rozdíl od některé jiné zeleniny na chuti neubere. Zkuste fazolkovou rýži, ať už jako přílohu nebo samostatně, nebo vydatnou fazolkovou polévku s rýží.

Rýži můžete použít také na přípravu teplých salátů.

Proč se pro inspiraci nevydat na chvíli z české zimy do teplých krajin? Španělská národní pochoutka paella se správně připravuje velmi složitě i několik hodin, vy ale můžete třeba jako zdravou večeři vyzkoušet tuto rychlou verzi paelly.

Stejně jako paella zahřeje v mrazivém počasí i kuřecí kari s rýží a mangem. Pálivé kari se zázvorem nejenže zasytí, ale pomáhá i jako prevence proti virům, kterých je teď všude plno.

Rýžový salát s tuňákem bude chutnat jako studený lehký oběd i jako teplá večeře. Jen místo tatarky použijte raději zálivku z bílého jogurtu s kapkou olivového oleje a s kořením podle chuti.

Přečtěte si více o olivovém oleji a jeho pozitivním vlivu na naše zdraví.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Mysl otevřete pozitivním vlivům a napojte se na vlnu nových možností. V pondělí vás čekají náročné povinnosti, proto si odpočiňte a nestresujte se. Jakmile se přizpůsobíte, vše se časem…

Nejčtenější články

Doporučujeme