9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech

19. 1. 2018
9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech
Rýže je bohatá na živiny, přitom nezatěžuje organizmus. Prospěje imunitě a pomůže tělu zbavit se škodlivin. Jak ji připravit? Jako příloha by se brzy přejedla. Zkuste naše recepty, které vám rýži představí v novém světle.

Díky rýži je tento salát Nicoise dost vydatný i pro chladné zimní dny. Stejně dobře jako tuňák a ančovičky v něm bude chutnat i uzený losos, klíčem ke správnému Nicoise je ale každopádně vejce na tvrdo a hlavně domácí zálivka.

Rýže natural, tedy přírodní, nebroušená a neleštěná rýže, je v poslední době stále oblíbenější nejen díky své výživnosti a minerálům, které obsahuje, ale i díky chuti. Vy můžete rýži vyzkoušet pečenou v pánvi s rajčaty a lískovými oříšky.

Když se řekne "čína", možná si právě dietní jídlo nepředstavíte, čínská kuchyně ale nejsou jenom mastné nudle, třeba tato čínou inspirovaná zeleninová rýže s kuřecím masem nejenže skvěle chutná, zároveň ani nezabere moc času, a může se tak stát vaším trikem, jak zvládnout uspěchané dny bez kompromisů.

Zapečená rýže s mrkví, ricottou a rozmarýnem je skvělým příkladem, že i dietní jídlo může potěšit vaše smysly.

Zelené fazolky jsou svěží a výborné, a ačkoliv se čerstvým nic nevyrovná, zmražení jim na rozdíl od některé jiné zeleniny na chuti neubere. Zkuste fazolkovou rýži, ať už jako přílohu nebo samostatně, nebo vydatnou fazolkovou polévku s rýží.

Rýži můžete použít také na přípravu teplých salátů.

Proč se pro inspiraci nevydat na chvíli z české zimy do teplých krajin? Španělská národní pochoutka paella se správně připravuje velmi složitě i několik hodin, vy ale můžete třeba jako zdravou večeři vyzkoušet tuto rychlou verzi paelly.

Stejně jako paella zahřeje v mrazivém počasí i kuřecí kari s rýží a mangem. Pálivé kari se zázvorem nejenže zasytí, ale pomáhá i jako prevence proti virům, kterých je teď všude plno.

Rýžový salát s tuňákem bude chutnat jako studený lehký oběd i jako teplá večeře. Jen místo tatarky použijte raději zálivku z bílého jogurtu s kapkou olivového oleje a kořením podle chuti.

Přečtěte si více o olivovém oleji a jeho pozitivním vlivu na naše zdraví.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do vašeho osobního života se vkrádají potíže, které jste ještě nedávno nevnímali ani vy, ani partner či partnerka. Na jisté věci si uvědomíte docela zřetelně, jaký je rozdíl ve vašich…

Nejčtenější články