9 ezoterických dárků, díky kterým zharmonizujete svoji duši i tělo

9 ezoterických dárků, díky kterým zharmonizujete svoji duši i tělo

Nechcete kupovat běžné dárky, stejně vás štve, že většina standardní kosmetiky obsahuje spoustu chemie, další věci jsou nenápadité, po nějaké době člověku už nic neřeknou. Chtěla byste věnovat pod stromeček něco osobnějšího? Pak vám přinášíme inspiraci na dárky pro Vánoce 2017, které udělají dobře duši i tělu.

I když nechcete před Vánocemi šílet a kupovat hromady dárků, samozřejmě chcete pro každého pořídit nějakou maličkost, která by ho pohladila a potěšila. Co zkusit vybrat něco, co duši nejen pohladí, ale rovnou jí dodá pořádnou dávku energie. Zejména teď v chmurné zimě dochází člověku nejen energie fyzická, ale i psychická, ba přímo existenciální. Někdy je potřeba změnit směr své životní cesty, zapracovat na sobě, uvést se do souladu sama se sebou. Meditace je běh na dlouhou trať, stejně tak psychoterapie, někdy však stačí jen dodat energii v přírodním preparátu a změny dosáhnete sama vlastními silami. Projděte si naše tipy na dárky, určitě objevíte spoustu fajn věcí:

Pokračování 2 / 10

Bachovy květové esence

Začněme Bachovými květovými esencemi. Jedná se o 38 květových esencí, připravených z nejedovatých planě rostoucích rostlin a stromů. Bach si byl jistý, že špatný fyzický stav je jen důsledkem nerovnováhy naší mysli – každá esence by tak měla fungovat proti jinému problému – proti strachu, nejistotě, osamělosti, přecitlivělosti na vlivy a myšlenky atd.

Všech 38 esencí může být tedy použito jako léky náladové, některé jsou ale navíc ještě typové, tedy určené pro různé druhy osobností. Bachovy esence nám pomáhají vyrovnat se s tím, co nás trápí. Umožní nám nový pohled na sebe samé i svět kolem nás. Odkrývají to, kým skutečně jsme, a pomáhají nám hledat smysl a cíl naší cesty životem, léčit naši duši.

Cena cca 280 Kč

Pokračování 3 / 10

DIOCHI Cdf kapsle

CDF harmonizuje především energetickou dráhu – meridián ledvin a močového měchýře, tlustého střeva, třech zářičů, sleziny, slinivky, žaludku, srdce, osrdečníku a další meridiány. Díky tomu si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech. Kapsle obsahují vitamin C s postupným uvolňováním, vitamín D, B2, ester vitamínu C (účinná forma vitaminu C), flavonoidy z černého bezu a vinných hroznů a přírodní silice.

Cena za 80 kapslí cca 930 Kč

Pokračování 4 / 10

Moringa oleifera – Mladé sušené řezané listy Moringy

Moringa je známa pod termíny „zázračný strom“ nebo „strom života“. Roste v Asii a Africe, kde z ní spotřebovávají naprosto vše včetně kořene. Tato unikátní rostlina představuje zdroj neuvěřitelných 90 živin a 46 antioxidantů. V jedinečné formě nabízí tělu vše potřebné v dokonalé rovnováze, kterou lidské tělo může nejlépe využít a vstřebat.

Moringa flakes jsou pak najemno řezané sušené mladé moringové listy. Variabilita jejich použití závisí čistě na vaší fantazii. Přidávat je můžete do studeného jídla (jogurt, müsli, saláty) nebo přímo při vaření a pečení (guláš, omáčky, polévky i na maso).

Nebo si z nich uvařte čaj. Postačí dvě lžičky do hrnku, zalít cca 80ºC vodou a nechat 10 minut louhovat. Čistý Moringový čaj má velmi příjemnou nasládlou chuť. Vylouhované flakes však nevyhazujte. Můžete si s nimi obohatit saláty, teplé pokrmy a mnohým v této formě chutnají i jen tak.

Sáček stojí cca 85 Kč

Pokračování 5 / 10

Guaranaplus: Guarana – Maca

Guaranu už asi znáte, objevila jste však Maca?

Maca (Lepidium meyeni) je prastará bylina peruánských And. Současný vědecký výzkum potvrdil její výrazný účinek na zlepšení fyzické a psychické výkonnosti, prodloužení života a především má významný vliv na reprodukční zdraví. Pomáhá při sexuální impotenci mužů, frigiditě žen a neplodnosti.

Dohromady si můžete koupit mix těchto dvou oblíbených bylinek na dodání přírodní energie. A co získáte z Guarany? Tato liánovitá rostlina z tropických pralesů Amazonie obsahuje guaranin, stimulační látku podobnou kofeinu, a kofein. Guarana není návyková a její užívání je naprosto bezpečné. Guarana pomáhá stimulovat nervový systém, ničí volné radikály a podporuje mozkovou činnost, výdrž a vitalitu.

Cena za 100 g cca 230 Kč

Pokračování 6 / 10

Stressease proti stresu

Stressease je přírodní výrobek obsahující vitamíny B1, B2, B12, niacin a biotin. Ty přispívají k normální činnosti nervové soustavy. Kyselina listová a hořčík snižují míru únavy a vyčerpání. Kyselina pantothenová přispívá k normální mentální činnosti.

Cena za 90 tablet cca 382 Kč

Pokračování 7 / 10

Australské květové esence – na posílení sexuality

V Austrálii najdete nejstarší kvetoucí rostliny na světě, stejně tak je Austrálie relativně nejméně znečištěným kontinentem s velmi moudrou, prastarou energií, která se dodnes dochovala u původního obyvatelstva. Byla by škoda nevyužít darů tamní téměř neposkvrněné přírody. Z australských květin se vyrábí řada esencí s různými účinky. Zkuste třeba Esenci Sexualita. V zimních měsících, kdy chodíme zabalené v teplých svetrech, se může hodit. Esence vám pomůže odstranit pocit studu vzniklého z fyzického nebo sexuálního zneužití. Obnoví radost z intimních doteků a zájem o navázání dalších vztahů.

Cena za 15 ml koncentrátu cca 430 Kč

Pokračování 8 / 10

Smyslná kosmetika pro ni

Zkuste sadu přírodní kosmetiky Nobilis tilia, konkrétně dárkovou sadu Soapgasm. Ta uklidní mysl, uvolní napjaté tělo a vyčaruje pocit krásy. Smyslně afrodiziakální vůně v kombinaci květů něžného jasmínu, hřejivé vanilky a nevinných kosatců probudí ženskost, rozkoš a touhu. Možná tu vaši, možná tu jeho?

Cena celé sady od 727 Kč

Pokračování 9 / 10

Kosmetika pro babičku

Jiná kombinace bylinek té samé značky kosmetiky Nobilis tilia, konkrétně set Babiččina zahrádka, vám dá dotek léčivé síly přírody. Bříza bílá působí protizánětlivě a antisepticky. Pomáhá zmírňovat projevy osteoporózy, bolesti svalů, šlach a kloubů, urychluje hojení a regeneraci tkání. Podběl léčivý prospívá při nemocech dýchacího ústrojí, napomáhá látkové přeměně. Kopřiva dvoudomá pomáhá při nemocech dýchacích orgánů, při kataru žaludku a střev, podporuje tvorbu červených krvinek. Sada obsahuje ještě další bylinky.

Cena za set cca 530 Kč

Pokračování 10 / 10

Kosmetika pro něho

Pokud hledáte dárek pro partnera, zkuste sadu Nobilis tilia NATURA SIBERICA Pánská. Ta obsahuje energizující šampon na vlasy a tělo 2 v 1 Nezkrotnost tygra, který dodává energii, posiluje a osvěžuje po dlouhém náročném dni. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky. Dále je její součástí super tonizující krém na obličej Vlčí síla, který okamžitě osvěžuje a zlepšuje barvu pleti obličeje, nabíjí energií na celý den. A nakonec osvěžující sprchový gel Lední medvěd.

Cena za set cca 422 Kč

Doporučujeme

Články odjinud