9+1 osvědčená rada, jak zatočit s bolestí hlavy bez léků

24. 9. 2018 Prezentace klienta
9+1 osvědčená rada, jak zatočit s bolestí hlavy bez léků
Bolest hlavy je nepříjemná záležitost. A koho z nás to alespoň jednou nepotkalo? Hlava vám třeští, nemůžete fungovat a snad byste si i vyškubali vlasy, jen aby už bolest zmizela. Může se jednat o migrénu, bolest způsobenou stresem, potížemi s krční páteří nebo také o příznak nemoci.

Bolest hlavy dělíme do dvou skupin:

  • Primární (není doprovázena nemocí) – Na vině je migréna, stres, únava nebo přetížení krční páteře. Bolest může být doprovázena zvracením, světloplachostí nebo třeba napětí svalů na hlavě a krku
  • Sekundární (doprovázející jiná onemocnění) – Může mít mnoho příčin. Pro správnou diagnostiku je důležitá intenzita bolesti, její délka, lokace a případné další příznaky.

Zatočte se stresem

Jedním ze spouštěčů bolesti hlavy je kromě únavy také stres. Dostatečně odpočívejte, věnujte se tomu, co máte rádi. Starosti pusťte z hlavy.

Věřte přírodě

Pokud nechcete ihned sahat po lécích tlumících bolest, vyzkoušejte rady našich babiček.

Levandule, lípa, bazalka

Na bolest hlavy jsou osvědčené bylinky. Levandule, bazalka, tymián nebo květ černého bezu.

Silný kuřecí vývar

Všestranný pomocník. Zatočí s chřipkou i bolestí hlavy.

Tvaroh

Další pomocník pro mnoho neduhů. Pokud vás bolí hlava, nakrájejte do něj cibuli a připravte si obklad. Ten pak přiložte na 15 minut na čelo. Budete se divit, jak se vám uleví.

Syrové brambory

Nejen obklad z tvarohu vám uleví. Brambory nakrájejte na plátky a položte je na čelo a spánky.

Čerstvý vzduch

Zapomeňte na chvíli na všechny starosti a vydejte se na zdravotní procházku. Pročistíte si hlavu – a to doslova. Dýchejte zhluboka a pravidelně. Nenechte si nikým a ničím vyrušovat. Tahle chvilka patří jen vám.

Citron

Věděli jste, že od bolesti vám může ulevit také citronová šťáva? Ať už si ji zamícháte do vody nebo rozetřete kolem spánků, účinek vás překvapí.

Oříšky mají zelenou

Obsahují totiž magnezium, které uvolňuje svaly a proudění krve do mozku. Často za bolestí hlavy stojí právě nedostatek hořčíku. Dbejte tedy na jeho dostatečný přísun.

Zlaté pravidlo 20/20

Trávíte hodně času u počítače? Nechte odpočinout nejen své oči a vyzkoušejte pravidlo 20 na 20. Každých 20 minut se na 20 sekund podívejte jinam a obdivujte krásy okolí.

Akupresura

Od bolesti hlavy může ulevit také akupresura. Uložte se do pohodlné polohy a uvolněte se. Za pomoci masáže těch správných míst se vám uleví.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ráno se vám nechce vytáhnout paty z domu a už vůbec ne pracovat, což u vás nebývá zvykem. Překonejte se a uvidíte, že se vám podaří mnohé, a budete se na svět zase plně usmívat. Chce to…

Nejčtenější články

Doporučujeme