Aby jídlo dobře chutnalo i vonělo

12. 10. 2001
Aby jídlo dobře chutnalo i vonělo
Aby námi vytvořené pokrmy byly co nejlahodnější, měly bychom znát, jak je správně ochutit různými bylinkami. Nejenže jídlo s nimi lépe chutná a voní, ale také mají blahodárný vliv na naše zdraví.

Aby jídlo dobře chutnalo i vonělo

Aby námi vytvořené pokrmy byly co nejlahodnější, měly bychom znát, jak je správně ochutit různými bylinkami. Nejenže jídlo s nimi lépe chutná a voní, ale také mají blahodárný vliv na naše zdraví.

Klepněte pro větší obrázek Tak například kopr se používá do polévek, omáček, pomazánek a salátů, rybích pokrmů, tvarohu a brambor. Má lehce nasládlou chuň a svěží aroma, pro které se často používá při konzervaci zeleniny ( nakládání okurek) a přípravě marinád. Jestliže máte rádi tučnější jídla, neopomeňte přidat šalvěj, neboň s ní jsou tyto pokrmy lépe stravitelné. Dává se i do pečených ryb a marinád, její nahořklá chuň se hodí i k dušeným jídlům. Zlepšuje funkci jater a žlučníku, má protizánětlivý a protibakteriální účinek a působí proti pocení. Do rajské omáčky, do kečupů a také do salátů je vhodná bazalka se svou příjemnou kořeněnou vůní a nahořklou chutí. Snažte se jí povařit pouze krátce, podporuje vylučování žaludečních šňáv a chuň k jídlu a také trávení. Kromě sladkých jídel se dá do většinu pokrmů přidávat univerzální petržel, pro zachování vysoké hladiny vitamínů, éterických olejů a minerálních látek by se měla přidávat v syrovém stavu do již hotových pokrmů. Bylinka, která připomíná svou vůní petržel a anýz zároveň je kerblík, který je vhodný do hotových polévek, omáček a někdy i Klepněte pro větší obrázek k masu. Podporuje metabolismus, je mírně močopudný, zlepšuje trávení. Saláty, zvěřina, drůbež, ryby i jehněčí se často ochucují estragonem. Jeho lístky mají kořenitou, mírně natrpklou chuň, obsahují jód. Estragon podporuje chuň k jídlu, zvyšuje sekreci žluči. Do většiny salátů, ale i do pokrmů z masa a vajec se přidávají čerstvé lístky řeřichy. Uklidňující vliv na náš organismus má i další rostlinka, která se používá v naší kuchyni, a to meduňka. Upravuje nespavost, žaludeční potíže, přidává se do ovocných nápojů, čajů, ovocných a zeleninových salátů, kořenitým aroma s citrónovou příchutí jim přidá na lahodnosti.

Nejvhodnější je používat bylinky v čerstvém stavu, dají se často pěstovat i doma v kuchyni, třeba v květníku na parapetu.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Před koncem pracovní doby se dostanete do stresu. Už si přejete odejít domů, ale ani tam vás nečeká nic dobrého. Vztahy váznou. Není to sice velká bouřka, ale nesmíte tak na své blízké…

Nejčtenější články

Doporučujeme