Aby nám účes držel

22. 3. 2002
Aby nám účes držel
Jaro je konečně tady. Všichni už toužíme po tom, abychom mohli shodit těžké kabáty, kulichy a čepice, které pokaždé změní náš účes. Jaro je pro naše vlasy vysvobozením, které si po zimních měsících jistě zaslouží zvláštní péči a také změnu. Jakou změnu, to už nám poradí náš kadeřník, který zná současný trend a používá profesionální stylingové přípravky.

Aby nám účes držel

Styling

Jaro je konečně tady. Všichni už toužíme po tom, abychom mohli shodit těžké kabáty, kulichy a čepice, které pokaždé změní náš účes. Jaro je pro naše vlasy vysvobozením, které si po zimních měsících jistě zaslouží zvláštní péči a také změnu. Jakou změnu, to už nám poradí náš kadeřník, který zná současný trend a používá profesionální stylingové přípravky.

Zásada letošního jara je vzdušnost, lehkost a volnost. Náš kadeřník, jako odborník, zjistí kvalitu a typ našich vlasů a pokožky. Právě na tomto závisí, jaké přípravky je nutno použít a tím pádem jak nám bude účes držet. Na vlasy mastné se používají prostředky zvláště vyvinuté pro tento typ vlasu, na vlasy poškozené je zde kosmetika, která vlasy hydratuje a dodá jim vitamíny. Podobně je tomu i u vlasů barvených či odbarvovaných. Při péči o vlasy nesmíme nikdy zapomenout na kondicionér, který je jedním z nejdůležitějších doplňků vlasové kosmetiky. Tento fakt je bohužel často opomíjen a my si vlasy zbytečně poškozujeme už jenom tím, že používáme nesprávné přípravky.
Pravidelná každodenní péče o vlasy je základem zdravých vlasů a my se tak můžeme směle pustit do vytváření nových nápaditých účesů. Těchto účesů dosáhneme mnohdy jen s pomocí použití zvláštních stylingových přípravků. Také zde platí pravidlo, nechte si poradit od odborníka. Jen ten totiž může, po důkladné prohlídce stavu vašich vlasů a pokožky, určit, jaký typ účesu a jaké přípravky doporučit.

Stylingové přípravky se dělí podle typu účesu, protože každý z přípravků má své individuální vlastnosti, kterými napomáhá udržet tvar účesu a přitom vlasy nepoškozovat.

Vosky.
Krátké rozčepýřené vlasy, rošňácký vhled a současně vtělená nevinnost. To se skrývá v hitu současného jara, po kterém touží zejména mladé dívky. Vosk svou strukturou vlas nezatěžuje, drží tvar a současně vlas nemastí. Mnohé vosky též obsahují vyživující látky, které vlas ošetřují. Existují většinou v tužším stavu, ovšem je možné je vidět i ve spreji.

Gely.
Objevují se v mnoha strukturách a provedeních, které je ovlivněno hlavně tím, na co je gel specializován. Může být namíchán částečně s voskem, s tužidlem, s leskem či formovacím krémem (užívané zejména u mokrých účesů), výjimkou není ani olejová forma gelu. Jejich struktura je opět orientována na daný typ účesu a problém vlasů. Vlas nezatěžují, dají jim pocit vzdušnosti a lehkosti a obsahují i speciální látky proti poškození struktury vlasu.

Tužidla.
Co platí pro gely, platí i pro tužidla. Opět se přizpůsobují typu vlasu a účesu. Existují ve formě pěnová nebo tekuté. Dále se rozdělují podle síly fixace vlasu na normální, silná a extrémně silná. Některá tužidla se specializují na objem vlasů, a můžou být i barevná či s leskem. Opět vlasy nezatěžují a kvalitní přípravky dodávají vitamíny a jiné chemické látky, které vlas vyživují.

Laky.
Struktura je opět kapalná buď v rozprašovači, nebo ve spreji. Rozdělují se podle síly fixace vlasu na normální, silné a extra silné, speciální poté na elastické, s UV a provitamínem, s leskem či pro závěrečnou úpravu vlasů. Vlasy by po lacích neměly působit "slepeně" a opět by měly pomáhat vlas vyživovat.

Toto jistě nejsou všechny stylingové přípravky, se kterými se můžeme u našeho kadeřníka setkat. Mnoho firem má totiž své řady vlasové kosmetiky mnohdy s různou specializací. Pravdou však zůstává, že nová generace stylingové kosmetiky je z vlasů snadno odstranitelná, dá se vyčesávat, vlas nezatěžuje a mnohdy jej i vyživuje.

Zdroj: AMI Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepolevujte ze svých nároků a vyburcujte se k ještě lepším výkonům. Jen tak se dostanete opět na hvězdnou dráhu. Kariéra sice stagnuje, ale nadřízený vám plně věří. Stačí přijít s dalším…

Nejčtenější články

Doporučujeme