ADAM (47): Noční děsy mi komplikují vztahy

29 komentářů

helza
10. června • 15:37

Já mívala noční běsy jako dítě hodně let taky. O žádné pomoci jsem ale uvažovat nemohla, byla jsem malá holka a tím pádem se s tím musela nějak srovnat sama. Možná by to mohl zkusit i Adam. Postupně jsem si totiž uvědomila, že ve snech umím lítat (což asi umí každý) a pak, ktyž bylo ouvej, zkusila jsem, zda lítám. Když jsem lítat uměla, věděla jsem, že je to sen, už to mi hodně pomohlo. Když byl děsivý k nevydržení, probudila jsem se. Někdy sice do dalšího snu, takže jsem momentální stav znovu, často opakovaně, znovu a znovu testovala lítáním až jsem byla doopravdy vzhůru. Časem jsem uměla lítat tak rychle, že jsem těm běsům uměla uletět a ta jejich marná snaha mě chytit, mě, což asi není zrovna chválihodné, bavila. Musím dodat, že v bdělém stavu jsem si byla vždy jistá, že jsem vzhůru, ve snu jsem nikdy nevěděla, zda spím. Ale na ty sny velmi nerada vzpomínám.

poter
10. června • 9:47

Myslím si,že "Kambina"je člověk zarytě si věřící ve svého "boha" a jen toho tady prosazuje.To je každého věc v co si věří-jen nemám ráda takové soudy-jakože např regres..terapie,hypnoza a podobné -pomohou a uleví jen krátkodobě...má snad takovou zkušenost-nebo "jedna paní povídala"...já si myslím,že spíš to druhé....Já osobně jsem se R.T. zajímala-jeden čas docela intenzivně,byla jsem i na kurzu,který mi hodně pomohl-a to jsem se nedostala ani moc daleko,jen do svého porodu-ale pomohlo mi to natolik,že se mi postupně upravil vztah k matce a pak i celkově vztah k mužům-hodně to s tím souvisí...A to tak -že dlouhodbě,takže mám osobní zkušenost a myslím si že i v podstatě vyřešenou,protože dál nemám potřebu se v tom vrtat.Pak tu ještě padlo i to,jestli Adam nebere nějaká antidepresiva-z doby kdy jsme je brala já(podle lékařky velmi slabé...)-si pamatuju,že jsem měla opravdu,ale opravdu hnusné noční můry-sice jenom ve snu,ale byly tak živé,že si některé pamatuju ještě dnes a je mi z nich zle-a že je to už pěkně dávno.I po vysazení na mou žádost ještě minimálně několik týdnů přetrvávaly-takže ty to taky mohou způsobovat.Už jsem to tu psala někde na začátku-podle mně by si to při regres.terapii znovu prožil-to co to způsobuje a měl by klid.

helza
9. června • 10:13

betateta: :-)))

betateta
9. června • 10:09

helza: Bingo, to mě také napadlo, zajímavá forma seznamky :-).

helza
9. června • 9:16

Mata69: Já ti nevím, možná Adam od tohoto článku očekával spíše možnost najít ženu, která ho bude milovat i s těmi děsy. A Elynor psala, že její muž jimi trpěl stejně a jí to nevadilo. To myslím je dobrá rada. Netrápit se a brát svůj problém jako takové kouzelné zrdcadlo k nalezení skutečné lásky. Jako v pohádce "kráska a zvíře".

helza
9. června • 9:11

Elynor: Myslím, že pokud je Adam skutečný, potom nepotřebuje a nečeká žádné rady. (Ono stejně nelze radit někomu, kdo prožívá něco, čím samy nežijeme.) Potřebuje se svěřit a myslím si, že kněz je skvělá vrba, psycholog i rádce v jednom. Navíc jde nejspíš o bolavou duši a i pro tu je kněz skvělým lékařem, i kdyby šlo o bolavou duši nevěřícího. Pravdu máš v tom, že ... "církev, která se hlásí k letničně charismatickému směru" to být opravdu nemusí, že to zní skoro jako reklama a že to je už tak trochu za hranou.

šedá.myška
9. června • 9:11

farah.farah: Souhlasím. Regresní terapie jde až ke kořenu problému, ta by mohla pomoci.Nebo Kineziologie či rodinné konstelace. Taky vhodné řešení.
Přeji panu Adamovi úspěšné odstranění problému

helza
9. června • 8:58

Mata69: Však taky píšu, že "za předpokladu, že Adam vyzkoušel opravdu všechno, co mu může medicína a psychologie nabídnout a nic mu nepomohlo". (Hypnotizér, regresní terapie i ta kineziologie spadají pod psychology, či psychiatry) :)

Mata69
9. června • 7:27

Elynor: no jo, ale co bys mu chudákovi poradila?

Elynor
9. června • 0:30

Šmarjá, chudák Adam! :-))) Hypnóza, regresní terapie, kineziologie, kněží - jedno lepší druhého, a ta koza s "letničně charismatickým směrem" to dorazila. To je zase diskuze, toto. Ještě že si to Adam nepřečte, poněvadž je určitě fiktivní postava. Živý Adam by se dobrovolně všanc nevydal, na babském serveru :-))

Dasa63
8. června • 22:44

Kambina: ale to víš, že se budeš vracet a číst si, co té tvé reklamě na milost.cz lidi říkají. To co tady předvádíš je smutné a trapné. Ta tvoje milost.cz mu rozhodně nepomůže víc, než jakékoliv léčení. Tak lovu zdar, a příště nelži :-D

Mata69
8. června • 18:38

helza: na rovinu, kněz je ten poslední, za kým by mě napadlo jít. Ale to bude dané tím jak kdo jsme na tom s vírou, ať už v náboženství nebo v jiné možnosti. Já bych spíše nějakého hypnotizéra nebo tu regresní terapii, nebo nejlépe kineziologii - ale všechno by to museli být lidé na doporučení, zkušení, ne nějací šarlatáni.

helza
8. června • 18:11

V podobných případech by nebyla od věci možnost oslovit autora přímo. Tohle je opravdu velmi citlivá věc. Nicméně za předpokladu, že Adam vyzkoušel opravdu všechno, co mu může medicína a psychologie nabídnout a nic mu nepomohlo, na jeho místě bych se skutečně poradila i s knězem.

farah.farah
8. června • 14:31

betateta: upřímně pochybuji že Adam skutečně existuje a toto sepsal.:) Ale je chválihodné že se redaktoři snaží přijít s něčím novým.:) Jako třeba s chlapem co píše do poradny na serveru "dama.cz".:D

betateta
8. června • 13:36

Tedy fakt bych byla zvědavá, jestli tahle diskuse Adamovi něco dala, nebo jestli mu něco docvaklo po napsání.

ruzickaa
8. června • 12:32

Kambina: Aha tak Bůh mu pomůže no to bych teda chtěla vidět vážně .

ruzickaa
8. června • 12:32

Kambina: Aha tak Bůh mu pomůže no to bych teda chtěla vidět vážně .

farah.farah
8. června • 12:18

Kambina: A to že tyto metody využívají negativních sil víte odkud?

Kambina
8. června • 11:13

Milý Adame, vypsat se z problému není řešení, může to jen na chvíli pomoci. Vzhledem k tomu, že vás tahle záležitost trápí už od dětství, určitě jste ji už popisoval mnohokrát. Vím, že za to, co tu napíšu, mě budou ostatní nejspíš kamenovat, ale nebudu se vracet, abych si četla další reakce, tohle je vzkaz jen pro vás.
Takové stavy, které prožíváte, mají určitě původ v duchovní oblasti, takže vám žádná léčba nepřinese úplnou úlevu. Hypnóza a podobné věci sice zasahují duchovní oblast, ale spíš vás ještě hloub dostanou do problémů. Mnoho lidí, kteří prošli hypnózou, meditacemi, rukama léčitelů a různými praktikami založenými na východních náboženstvích, pocítilo na krátko úlevu, ale jejich problémy se často vracejí nebo ještě zhoršují. Není možné řešit problémy pomocí negativních sil, které za těmito metodami stojí. Je jen jeden, kdo může člověka úplně osvobodit od každého útlaku a spoutanosti, a to je Bůh. Pokud se chcete se svými děsy opravdu vypořádat a skoncovat, podívejte se ve svém okolí po sborech církve Milost, na stránkách www.milost.cz najdete, v jakých městech fungují - nebo hledejte církev, která se hlásí k letničně charismatickému směru. Přeji vám, abyste našel dokonalou svobodu a ne jen krátkou úlevu.

farah.farah
8. června • 9:29

Elynor: Nejde o věc víry regresní terapie pracuje obecně s minulostí nemusí se jít do minulýcxh životů jde se tam kde klient vnímá příčinu pokud je v dštství v nějaké potlačeníé události tak se prostě jde k této udáílosti. Navíc každý regresní terapeut který je co k čemu vám řekne, že pokud si mysl vybaví nějaký příběh z "minulého života" není to důkazem že je to jeho minulý život, může to být život nějakého jeho předla něco co si tak říkajíc nese v genech a nebo to prostě může být symbolický příběh, který mu lépe pomůže dostat se k potlačeným emocím a ty odžít, Na regresní terapii totiž není podstatné kdy se to a co se stalo ale to že klient se dostane k něčemu co vnímá jako příčinu odžije si tam potlačené fyzické a psychické bolesti a tím se uvolní blok který má. Tak že i když člověk nevěří na minulé životy to nijak nezmenšuje účinnost této metody. ;) Já sama jsem regrese dělala i jako terapeuit a sama jsem v regresích také hodně věcí řešila tak že znám reálné účinky a to že to funguje že skutečně je metoda kteoru jsou řešit vleklé problémy bez "zjevné" příčiny.

farah.farah
8. června • 9:22

Tohle je dle mého názoru řešitelní regresní terapií případně hypnózou, dle mého názoru se v těch snech dostává na povrch to je potlačeno v podvědomí, může to být smrt babičky ale klidně i něco jiného staršího o čem třeba ani rodiče neví že se mu to stalo. Zkrátka něco velice traumatizujícího co v dané chvíli úplně potlačil a Zapoměl ale je to velké trauma které pak takto probublává na povrch když to nemá pod kontrolou. S regresní terapií mám osobní zkušenosti myslím že by na tohle velice dobře fungovala. Pokud tedy pán nebere nějaké prášky které ovlivňují psychiku jako antidepresiva a pod pak tahle ani jiná terapeutická metoda vedoucí k vybavení si potlačeného bohužel moc nefunguje.

ruzickaa
8. června • 7:47

Myslím si ,že když se lidi mají doopravdy rádi a chtějí být spolu tak se dá všecho nějak řešit.S tímhle tedy žádné zkušenosti nemám ale určitě by měl pán pokračovat v léčbe a vyzkoušet co se ještě dá držím vám pěstičky .

Dasa63
7. června • 22:37

betateta: můj chlap má občas také živé sny a taky už jsem dostala uprostřed noci facku, když mu nekontrolovaně létaly ruce vzduchem. není to zrovna příjemné, ale zase nemůžu říct, že by mě to nějak děsilo. většinou mě vzbudí dřív tím, že mluví nahlas a většinou nějakou cizí řečí, což mi pije krev, protože umí jazyky, které já neumím a nevím tím pádem, co se mu zdá :-D někdy je to i legrace, pokud mu rozumím, tak například se hádá s kolegy na poradě :-)

Dasa63
7. června • 22:32

Tohle mu rozhodně nezávidím. Měla jsem něco podobného jako dítě, kdy mého kamaráda uštkla zmije a málem zemřel. Několik let jsem měla panickou hrůzu z hadů a bála jsem se, že když usnu, že vylezou (dnes mi to přijde směšné, ale tehdy jsem kvůli tomu nemohla skoro vůbec spát v noci, usínala jsem jen ve dne a v přítomnosti dospělých). Jinak může být rád, že se mu to děje jen ve spaní, znám člověka, kterému se toto stává i po probuzení, třeba u snídaně, kouká "do blba" a plácá z cesty, protože žije zrovna v nějakém snu. Není cvok, jen má nějaký zvláštní druh spánku s otevřenýma očima. Vypadá to taky děsivě. Myslím, že by měl pán z článku pokračovat v léčení, protože i když se mu to nelíbí, psychická porucha to podle mě je. Není na tom nic odsouzeníhodného, pro mě je nemoc duše stejně závažná, jako nemoc těla, jestli někdo s předsudky nedokáže pochopit, že i psychika se dá léčit, je to jeho problém.

Finnfairy
7. června • 21:06

Souhlasím s "poter". Ať už na to pán věří nebo ne, zkusit by se to mělo. Při hypnoterapii je terapeut schopen mluvit přímo s podvědomím klienta, kde se všechny tyto problémy skrývají a dají se pak léčit. Další vhodné léčebné metody jsou regresní a šamanské terapie. Nevěšte hlavu, věřím, že se zvládnete z vašeho problému vybabrat :-)

Elynor
7. června • 20:36

Jo, tohle znám. Takové věci prováděl můj manžel, tu a tam v noci provozoval neuvěřitelné aktivity, a ráno o tom nic nevěděl, vzbudit ho bylo obtížné, a byl by si schopen ublížit, protože ve spánku klidně odešel ven z bytu, aniž by si toho byl vědom. Už na naší první společné dovolené pod stanem, v době, kdy jsme ještě manželé nebyli, se přihodilo, že v noci vstal, zbořil stan, a svým hlasitým křikem vzbudil půlku kempu. No a přece jsem si ho vzala :-) pak takových nočních příhod bylo ještě hodně, za dobu našeho manželství. Většinou takhle v noci buď před někým nebo něčím utíkal, nebo se něčemu ohrožujícímu bránil, a to velmi razantně, případně bránil celou rodinu před nějakým nebezpečím. Ale my to nijak neřešili, mně to nevadilo, jemu taky ne, spíš jsme to pokládali za zábavné, a že bych se ho bála, to ani náhodou. Věděla jsem, že za to nemůže a že to nedělá naschvál, a navíc se na to dá zvyknout, pokud člověk ví, že se to může stát a je připraven, není co řešit. Ono i časem těch případů ubývalo, nevím, jestli s věkem se člověk třeba zklidní... na minulé životy nevěříme ani jeden, takže na takovou terapii bych pána neposílala, no a hypnóza, to bych se bála spíš toho, že se to ještě zhorší. Vzhledem k tomu, že pán už dle článku vyzkoušel kde co, dost pochybuju, že zrovna hypnóza by to řešila. No a jestli ho kvůli takové hlouposti nějaká žena opustila, tak zas o tolik nepřišel, myslím si.

poter
7. června • 19:45

Zkuste hypnózu ,nebo ještě lépe regresní terapii,zkušený terapeut vás provede minulými životy až k této události,která pro vás byla natolik děsivá,že přetrvává dodnes.Až si ten zážitek znovu "prožijete",tak by to mělo odeznít,.držím palce

betateta
7. června • 19:22

Jasnen: Sem zvědavá, proč? Chcete ho zbavit děsů ;-)? Já bych se ho asi krapátko bála. Kdybych se v noci probudila a u postele stál chlap a něco ječel nebo mumlal, nešlo ho vzbudit, asi by mě jeblo.

Jasnen
7. června • 19:07

Škoda, že Adam nedal na net foto. Dost by me zajimal..

Doporučujeme

Články odjinud